Міноборони запроваджує новий алгоритм рекрутингу до лав ЗСУ: деталі
- Зображення: Міноборони
- Зображення: Міноборони
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони запроваджує новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України.
У відомстві зазначили, що алгоритм рекрутингу до лав ЗСУ покликаний замінити застарілі підходи – на зрозумілий механізм добровільного долучення до військової служби через центри рекрутингу та онлайн.
Алгоритм зарахування на військову службу:
Перший етап – вибір посади та військової частини. Всі охочі можуть обрати посаду й військову частину у рекрутерів, у центрах рекрутингу на базі ЦНАПів, на онлайн-платформах, на сайтах військових частин, у рекрутингових центрах окремих військових частин чи в ТЦК СП.
Другий етап – співбесіда та комунікації з військовою частиною. Після обрання посади відбуваються комунікації з військовою частиною. Також кандидат повинен пройти співбесіду, перевірку фізичної підготовки та психолого-діагностичне тестування.
У результаті кандидат має отримати рекомендаційний лист від в/ч. У документі вказується, чи входить така в/ч до переліку пріоритетного комплектування (він формується та оновлюється Генеральним штабом ЗСУ).
Зазначається, що наявність частини у списку можна з’ясувати у центрах рекрутингу, рекрутерів та ТЦК СП.
Згідно з новим алгоритмом, якщо частина входить до переліку пріоритетного комплектування, виданий рекомендаційний лист є обов’язковим до врахування при подальшому оформленні особи.
Третій етап – оформлення у ТЦК СП. Зазначається, що кандидат (як за мобілізацією, так і на контракт) має відвідати ТЦК СП – для уточнення облікових даних; проходження ВЛК; проходження відбору та формування особової справи.
Якщо ж під час відбору визначається невідповідність кандидата обраній посаді, йому/їй пріоритетно пропонуються інші посади в обраній військовій частині.
Четвертий етап – направлення для проходження військової служби. Якщо кандидат має досвід проходження військової служби протягом останніх 10 років та відібраний за прямою (спорідненою) ВОС, він отримує направлення безпосередньо до визначених військових частин відповідно до наданих рекомендаційних листів.
Якщо кандидат не має досвіду, його відправляють до відповідного навчального центру, навчального батальйону резерву, на курси підвищення кваліфікації для проходження базової загальновійськової підготовки, та подальшого направлення до визначеної військової частини.
“Забороняється НЦ, органам військового управління та ТЦК СП здійснювати направлення особового складу, який закінчив підготовку відповідного рівня, до інших в/ч, окрім в/ч пріоритетного комплектування відповідно до наданих рекомендаційних листів”, – зазначили у Міноборони.
- У Львові запустили перший в Україні Центр рекрутингу для вступу до Збройних сил України. Ця установа діє незалежно від центрів комплектування за ініціативою Міністерства оборони України та Львівської міської ради.
- У Міністерстві оборони повідомили про початок проєкту з рекрутингу до Збройних сил України.
- У Міністерстві оборони розповіли про перші результати рекрутингу до Сил оборони України.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.