У першій половині цього року мають розпочатися переговори про вступ України до ЄС – Шмигаль

Джерело: Урядовий портал

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 22 березня заявив, що у першій половині 2024 року мають розпочатися переговори про вступ України до ЄС.

“У першій половині цього року маємо розпочати фактичні переговори про наш вступ. Переговорна рамка є. Очікуємо на затвердження найближчим часом.  Переговори будуть відбуватися одночасно з секторальною інтеграцією. Ключове для нас зараз — це продовження “економічного безвізу”, тобто безмитної торгівлі з ЄС. Маємо попереднє погодження. Продовжуємо відстоювати інтереси України та наших виробників”, — підкреслив очільник уряду.

Як зауважив Денис Шмигаль, Європа зараз усвідомлює загрозу від російських варварів як ніколи. Це Україна конвертує в допомогу: зброя, фінанси, російські активи, санкції, євроінтеграція.

“Багато тем і нюансів, але швидко рухаємося за всіма напрямками. Бо так треба для стійкості, перемоги та відновлення України. Вдячні Європейському Союзу, європейським лідерам та народам Європи за солідарність та підтримку”, — підсумував прем’єр-міністр.

Зазначимо, що нещодавно Європейська комісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Європейського Союзу.

“Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу! Відповідні пропозиції представлено Раді ЄС. Ми стали ще на крок ближчими до старту переговорів та нашого членства в Європейському Союзі”, – сказав Денис Шмигаль.

Він також зазначив, що цей крок – свідчення досягнень України, нашої трансформації та того факту, що Україна обов’язково буде членом ЄС.

“Пріоритет нашого уряду – зробити так, аби це сталося якнайшвидше”, – наголосив прем’єр-міністр.

Додамо, що 11 березня віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина запевнила, що Україна завершила виконання чотирьох рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки відносно вступу в ЄС.

Так, за словами Стефанішиної, 11 березня сплинув останній термін, коли Україна могла надати “якусь додаткову інформацію”.

“12,13 і 14 березня Європейська комісія має ухвалити рішення. Насамперед затвердити звіт про виконання нами додаткових критеріїв, а також ухвалити рішення, чи надати нам переговорну рамку, щоб держави-члени її затвердили”, – пояснила міністерка.

Як зазначила Стефанішина, правоохоронний комітет Верховної Ради у понеділок схвалив останній законодавчий акт, який потрібен для завершення рекомендацій щодо лобізму, – погодили зміни до адміністративного законодавства, які запроваджують відповідальність за порушення законодавства про лобіювання, ухваленого раніше.

Зауважується, що Україна має “стримано-оптимістичні прогнози”.

Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова наголосила, що наступним важливим кроком стане розгляд й ухвалення переговорної рамки країнами-членами ЄС.

Внаслідок російського ракетного удару по Вільнянську Запорізької області кількість постраждалих зросла до 38 осіб, повідомив Офіс генерального прокурора 30 червня.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Росія захопила в полон та незаконно утримує понад 14 тисяч цивільних громадян України, і робота щодо їхнього повернення є найскладнішою.

За гроші зібрані в турі Сполученими Штатами Америки команда Ірини Федишин придбала понад 50 автомобілів для українських захисників.

В Україні триває 858-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 542 тисячі осіб.

Українські захисники відновили втрачені позиції поблизу Кремінної Луганської області.