Елітні російські хакери атакували німецьких політиків
Джерело: Reuters
Американська фірма з кібербезпеки Mandiant, дочірня компанія власника Google Alphabet, повідомила, що елітні хакери, пов’язані з російською розвідкою, минулого місяця атакували кілька німецьких політичних партій, щоб проникнути в їхні мережі та викрасти дані.
У звіті кіберпідрозділ Mandiant заявив, що спіймав хакерську групу, відому як APT29, яка діяла від імені зовнішньої шпигунської служби Росії SVR, намагаючись обманом змусити “ключових політичних діячів Німеччини” відкрити електронний лист, виданий на запрошення на вечерю 1 березня, нібито організовану політичною партією Німеччини – Християнсько-демократичним союзом (ХДС).
У своїй заяві ХДС зазначив, що протягом тривалого часу піддавався цифровим атакам з боку вітчизняних та іноземних хакерів.
“І в цьому випадку ми отримали дуже оперативну інформацію про атаку. Офіційної вечері ХДС 1 березня не було, захід був фіктивним”, – йдеться в повідомленні.
В Mandiant зазначили, що націлювання відповідає зосередженості РФ.
“Це останнє націлювання стосується не лише переслідування Німеччини чи її політиків; це частина ширших зусиль Росії, спрямованих на пошук способів підірвати європейську підтримку України”, — сказав у заяві Ден Блек з Mandiant.
- Корпорація Microsoft у п’ятницю, 8 березня, заявила, що хакери, пов’язані із зовнішньою розвідкою Росії, знову намагалися зламати їх системи, використовуючи дані, викрадені з корпоративної електронної пошти в січні.
- На початку лютого 2024 року російські хакери намагалися зайти в електронні системи Збройних сил Литви. Одначе, цю спробу помітили та зупинили, витоку даних не відбулося.
- Російські хакери вчергове атакували користувачів України та Польщі – цього разу за допомогою електронних листів з посиланнями на “документи”.
Компанія “Метінвест” призупиняє роботу вугільної шахти в Піщаному (поблизу Покровська в Донецькій області України) через наближення лінії фронту і посиленням обстрілів.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.