Любителі кави мають набагато менший ризик рецидиву раку кишечника, – дослідження

Джерело: The Guardian

Дослідження показали, що люди з раком кишечника, які випивають дві-чотири чашки кави на день, мають набагато меншу ймовірність захворіти на рак знову.

Дослідження 1719 хворих на рак кишечника в Нідерландах, проведене голландськими та британськими дослідниками, показало, що ті, хто споживав принаймні дві чашки кави, мали менший ризик рецидиву захворювання. Ефект залежав від дози – у тих, хто пив найбільше напою відповідно й ризик знизився найбільше.

Згідно з опублікованою роботою, яка фінансується Всесвітнім фондом дослідження раку (WCRF), пацієнти, які випивали принаймні п’ять чашок на день, мали на 32% меншу ймовірність того, що рак кишечника повернеться, ніж ті, хто випивав менш ніж дві чашки.

Подібним чином, вищий рівень споживання кави також, здається, тісно пов’язаний з шансами вижити. Знову ж таки, ті, хто випивав принаймні дві чашки на день, мали менший ризик смерті порівняно з тими, хто цього не робив. І, як і у випадку з ризиком рецидиву, у тих, хто випив принаймні п’ять чашок, ймовірність смерті знизилася найбільше – на 29%.

Професор та співавтор дослідження Марк Гантер сказав, що результати “дуже провокаційні, оскільки ми насправді не розуміємо, чому кава має такий ефект у хворих на рак кишечника”.

“Але вони також багатонадійні, оскільки можуть вказати на шлях покращення прогнозу та виживання пацієнтів з раком кишечника. Кава містить сотні біологічно активних сполук, які мають антиоксидантні властивості та можуть захищати від раку кишечника”, – сказав професор.

Він додав, що кава також знижує рівень запалення та інсуліну, які пов’язують із розвитком і прогресуванням раку кишечника, і може мати потенційно сприятливий вплив на мікробіом кишечника.

“Однак нам потрібні додаткові дослідження, щоб глибше дослідити біологію того, чому кава може мати такий вплив на прогноз раку кишечника та виживання”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.