Уряд Чехії схвалив внесок на власну ініціативу з купівлі боєприпасів для України
Джерело: урядовий портал Чехії
27 березня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив, що уряд країни обговорив та схвалив виділення коштів на фінансування власної ініціативи з закупівлі боєприпасів для Збройних сил України.
Так, ми приєднуємося до чеської ініціативи, яка є дуже успішною і до якої близько двадцяти країн вже заявили про свою зацікавленість у приєднанні, — заявив Фіала.
Глава чеського уряду наголосив, що нині для України надзвичайно важливо, щоб вона знала, що через кілька тижнів або місяців надійде більше боєприпасів, і адаптувала свою тактику до цього вже сьогодні.
Хочу ще раз подякувати всім, хто долучився до цієї ініціативи. І сьогодні уряд Чехії зробив ще один крок у цьому напрямку, – додав прем’єр-міністр.
7 березня президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.
Ще 18 країн візьмуть участь у допомозі, ініційованій Чехією. Боєприпаси мають бути в Україні найближчими тижнями, зазначив Павел.
Прем’єр-міністр Петр Фіала високо оцінив здатність співпрацювати з партнерами в наданні допомоги країні, на яку напала Росія. Він запевнив, що цього року постачать сотні тисяч снарядів. Фіала наголосив, що Україна зараз як ніколи потребує підтримки.
Петр Павел заявив на Мюнхенській конференції з безпеки, що його країна виявила 500 тис. 155 мм снарядів та ще 300 тис. 122 мм, які можуть передати протягом кількох тижнів, якщо союзники профінансують купівлю.
У яких саме країнах можуть закупити снаряди, Павел не уточнив. Тим часом деякі ЗМІ інформували, що Чехія вела переговори про боєприпаси у Південній Кореї, Туреччині та ПАР.
Раніше Канада дала сигнал, що готова підтримати ініціативу Чехії терміново постачити Україні десятки тисяч артилерійських снарядів з різних країн. Міністр оборони Білл Блер зауважив, що Канада веде перемовини з чехами, але поки що не обговорювали деталі.
Згодом Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва зіштовхуються з продовженням наступу Росії.
Нещодавно прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо повідомив, що країна виділить 200 млн євро на закупівлю 800 000 боєприпасів для України, про можливість придбання яких заявив президент Чехії Петр Павел на Мюнхенській конференції з безпеки.
Також стало відомо, що Литва сприятиме багатосторонній ініціативі Чеської Республіки щодо придбання та передачі Україні боєприпасів, підтвердила 4 березня прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте після телефонної розмови з главою чеського уряду Петром Фіалою.
Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії.
Вранці 7 березня Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.
Нещодавно міністр закордонних справ Радослав Сікорський заявив, що Польща приєдналася до очолюваної Чехією ініціативи для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України зі “значним” фінансовим внеском.
Стало відомо, що Швеція виділить 30 млн євро у межах чеської ініціативи закупівлі боєприпасів для України.
Словенія приєднається до очолюваної Чехією ініціативи для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України за межами Євросоюзу.
Також міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен повідомив, що країна надасть 30 мільйонів євро на закупівлю артилерійських боєприпасів для України в межах ініціативи Чехії.
19 березня, під час зустрічі Контактної групи з військової допомоги Києву на базі Рамштайн Канада зобов’язалася надати 40 млн доларів на закупівлю артилерійських боєприпасів для України в межах ініціативи Чехії.
Прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте повідомила, що країна виділяє 35 мільйонів євро у межах чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України.
26 березня стало відомо, що Ісландія підтримає закупівлю Чехією боєприпасів для України, а також інвестує в закупівлю спорядження для українських військовослужбовиць.
Тоді як 27 березня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що його уряд подвоїв свої зобов’язання в ініціативі Чехії щодо закупівлі артилерійських снарядів для України.
- Чехія заявила про готовність спорядити тисячі додаткових артилерійських снарядів в Україну, за кілька тижнів після того, як оголосила про ініціативу із закупівлі боєприпасів для ЗСУ.
- Президент Чехії Петер Павел заявив, що намагатиметься передати Україні боєприпаси “так швидко, як це можливо”.
- Боєприпаси – закуплені за ініціативою Чехії у країнах, які не входять до ЄС – можуть передати українським військовим у червні.
Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Ради оборони Харківщини обговорили посилення обороноздатності області, зокрема підвищення ефективності мобілізаційних заходів.
Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…
Поблизу Вугледара на Донеччині російські війська розстріляли п’ятьох полонених військовослужбовців.
Міністерка внутрішніх справ Великої Британії Іветт Купер заявила, що Заходу необхідно протистояти Володимиру Путіну, попри погрози, які він, здавалося, висловлював на адресу США та Великої Британії.
Джерело: Lad Bible Міа Халіфа здивувала своїх фанів після того, як розкрила своє справжнє ім’я,…