Україна може заборонити TikTok слідом за партнерами – Юрчишин
Джерело: Ярослав Юрчишин в інтерв’ю “РБК-Україна”.
Голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що Україна може запровадити обмеження щодо TikTok у разі, якщо таке рішення приймуть партнери.
Відповідаючи на запитання, чи можуть заблокувати TikTok та Telegram на території України, Юрчишин зауважив, що налагодження контакту з адміністрацією та створення механізму з контролю є найкращим варіантом.
Зокрема він навів приклад, коли Сполучені Штати виявили в Telegram пабліки, пов’язані з ІДІЛ: спочатку Telegram теж намагався проігнорувати ці факти, але почався повномасштабний судовий процес, і канали позакривали й зняли верифікацію з акаунтів.
Щодо TikTok, глава комітету Верховної Ради заявив, що якщо партнери запровадять санкції проти цього китайського сервісу, то Україна також може це зробити – для цього буде підстава.
У нас, з одного боку, є така підстава для санкцій – якщо такі санкції введені в країні-партнері, ми їх вводимо. Тут все дуже непросто, але це може стати ще одним козирем у переговорах не лише з TikTok, а й з Telegram, якщо Штати підуть на такий гострий крок… Про що, власне, кажуть Штати? Про те, що невідомо, як збираються, невідомо, як обробляються, невідомо, для чого використовуються персональні дані. Вони розуміють, що в постінформаційну добу це ключовий ресурс, ключовий актив людини, – пояснив Юрчишин.
Голова комітету додав, що нині Україна “стежить за процесом”.
Зауважимо, 13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok. За підтримку ініціативи проголосували 352 члени нижньої палати Конгресу, проти – 65.
Законодавці Палати представників прийняли законопроєкт, який може заборонити TikTok для користувачів у США. Однак, поки що незрозуміло, якою буде доля цього документа в Сенаті.
Законопроєкт забороняє TikTok у магазинах додатків США, якщо цю платформу соціальних мереж, якою користуються приблизно 170 мільйонів американців, не буде відокремлено від китайської материнської компанії ByteDance.
Своєю чергою, Велика Британія заборонила TikTok на державних телефонах минулого року.
- Соціальна медіаплатформа TikTok заявила, що посилить боротьбу з фейковими новинами та операціями прихованого впливу напередодні виборів в ЄС.
- Платформа TikTok заблокувала 284 облікові записи, пов’язані з китайською кампанією з дезінформації, після того, як подібні акаунти виявила та заблокувала Meta.
- За результатами дослідження ІМІ, в українському сегменті соціальної мережі ТікТок поширюють дезінформацію, яка підвищує напругу в суспільстві, поширює протестні настрої та налаштовує українців проти правоохоронних органів та ЗСУ.
- Центр та Кібердепартамент СБУ виявили мережу інструментів поширення ворожої дезінформації у TikTok.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.