Україна може заборонити TikTok слідом за партнерами – Юрчишин

Джерело: Ярослав Юрчишин в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Голова комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин повідомив, що Україна може запровадити обмеження щодо TikTok у разі, якщо таке рішення приймуть партнери.

Відповідаючи на запитання, чи можуть заблокувати TikTok та Telegram на території України, Юрчишин зауважив, що налагодження контакту з адміністрацією та створення механізму з контролю є найкращим варіантом.

Зокрема він навів приклад, коли Сполучені Штати виявили в Telegram пабліки, пов’язані з ІДІЛ: спочатку Telegram теж намагався проігнорувати ці факти, але почався повномасштабний судовий процес, і канали позакривали й зняли верифікацію з акаунтів.

Щодо TikTok, глава комітету Верховної Ради заявив, що якщо партнери запровадять санкції проти цього китайського сервісу, то Україна також може це зробити – для цього буде підстава.

У нас, з одного боку, є така підстава для санкцій – якщо такі санкції введені в країні-партнері, ми їх вводимо. Тут все дуже непросто, але це може стати ще одним козирем у переговорах не лише з TikTok, а й з Telegram, якщо Штати підуть на такий гострий крок… Про що, власне, кажуть Штати? Про те, що невідомо, як збираються, невідомо, як обробляються, невідомо, для чого використовуються персональні дані. Вони розуміють, що в постінформаційну добу це ключовий ресурс, ключовий актив людини, – пояснив Юрчишин.

Голова комітету додав, що нині Україна “стежить за процесом”.

Зауважимо, 13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok. За підтримку ініціативи проголосували 352 члени нижньої палати Конгресу, проти – 65.

Законодавці Палати представників прийняли законопроєкт, який може заборонити TikTok для користувачів у США. Однак, поки що незрозуміло, якою буде доля цього документа в Сенаті.

Законопроєкт забороняє TikTok у магазинах додатків США, якщо цю платформу соціальних мереж, якою користуються приблизно 170 мільйонів американців, не буде відокремлено від китайської материнської компанії ByteDance.

Своєю чергою, Велика Британія заборонила TikTok на державних телефонах минулого року.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.