«Абсолютно необхідно», щоб Україна отримала більше боєприпасів і ППО, – Блінкен
Джерело: The Guardian
У розмові зі ЗМІ у Франції держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що “абсолютно необхідно”, щоб Україна отримала більше боєприпасів і протиповітряної оборони.
“Абсолютно необхідно отримати українцям те, що їм і далі потрібно для захисту, особливо коли йдеться про боєприпаси та протиповітряну оборону”, – сказав він.
Говорячи про те, що республіканці в Палаті представників і Сенаті США затримують фінансування для України, він додав:
“Це ще одна причина, чому запит на додатковий бюджет, який президент Байден направив до Конгресу, має бути виконано якомога швидше”.
Раніше Блінкен і міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню відвідали завод Nexter. Виробник зброї Nexter сказав, що він прагне збільшити виробництво.
- Республіканці у Палаті представників США розглядають можливість створення власного законопроєкту щодо надання допомоги іншим державам у вигляді кредитування.
- Через затримку Конгресом США голосування щодо допомоги Україні, у Білому домі почали розглядати можливість надання коштів Києву з бюджету армії Сполучених Штатів.
- У ЗМІ назвали новий ймовірний термін, коли Конгрес Сполучених Штатів розгляне надання допомоги Україні.
- У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.