США, Японія, Австралія та Філіппіни проведуть навчання в Південнокитайському морі
Джерело: Reuters
Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін заявили, що 7 квітня проведуть “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.
Речник міністерства оборони Філіппін Арсеніо Андолонг повідомив, що одноденні морські навчання включатимуть комунікаційні дії та маневри вахтового офіцера у виключній економічній зоні (EEZ) Маніли в Південнокитайському морі.
Він додав, що прибережний бойовий корабель USS Mobile, австралійський фрегат HMAS Warramunga і японський есмінець JS Akebono приєднаються до двох філіппінських військових кораблів.
“Вони будуть йти з півдня на північ, охоплюючи кордон західного та північного командування”, – сказав Андолонг.
Діяльність посилить оперативну сумісність доктрин, тактики, техніки та процедур збройних сил країн, йдеться у спільній заяві.
Морська діяльність відбувається за кілька днів до саміту між лідерами Японії, США та Філіппін, який включатиме обговорення нещодавніх інцидентів у Південнокитайському морі.
Минулого місяця між Філіппінами та Китаєм було кілька зіткнень в морі.
Китай заявляє про суверенітет майже над усім Південнокитайським морем, що обурило сусідні країни. Бруней, Малайзія, Тайвань і В’єтнам мають конкуруючі претензії на суверенітет над частинами Південнокитайського моря.
- Збройні сили Сполучених Штатів розпочали двотижневі багатосторонні навчання з філіппінськими союзниками та численними міжнародними партнерами на тлі зростання напруженості між Філіппінами та Китаєм через територіальні суперечки в Південнокитайському морі.
- Війська Південної Кореї та США провели спільні навчання з бойовими стрільбами поблизу кордону з Північною Кореєю із застосуванням важкого озброєння на тлі ескалації напруженості на Корейському півострові.
- 25 лютого у Польщі розпочалися масштабні військові навчання Dragon-24 за участю країн НАТО. До них долучаться близько 20 тисяч військовослужбовців, також залучать 3500 одиниць військової техніки з 10 країн Північноатлантичного альянсу.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.