У РФ скаржаться на військову присутність США в Японії: мовляв, «заважає договору з Токіо»
Джерело: The Guardian
8 квітня у Кремлі заявили, що військова присутність США в Японії перешкоджає будь-якому мирному договору з Токіо.
Цього тижня прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда має провести зустріч у Вашингтоні з президентом США Джо Байденом, це перший державний візит японського лідера за дев’ять років.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам у понеділок: “Де-факто оборонний альянс уже існує, і ми знаємо про військовий потенціал Сполучених Штатів, який дислокується в Японії – до речі, поблизу наших кордонів”.
Це завжди було каменем спотикання в спробах досягти врегулювання нашої головної проблеми – проблеми мирного договору, – сказав він.
РФ та Японія ніколи не підписували мирний договір, який офіційно завершує бойові дії під час Другої світової війни.
Раніше, 30 січня, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Японія повинна відмовитися від територіальних претензій на групу тихоокеанських островів, якщо вона хоче укласти мирний договір з Росією, формально завершуючи Другу світову війну.
Зауваження Медведєва були щодо територіальної прикордонної суперечки між Японією та Росією щодо приналежності Курильських островів.
Зауважимо, Японія не визнає північні Курильські острови російськими, оскільки вважає їх своєю територією, яку СРСР захопив за підсумками Другої світової війни. Наприкінці квітня 2022 року Японія – вперше з 2003 року – назвала Курильські острови незаконно окупованими Росією.
Поштовхом до цього стало російське вторгнення до України. На шельфі островів є великі запаси вуглеводнів, а також надзвичайно рідкісного металу ренію. Його використовують у ракетній техніці та авіабудуванні.
7 жовтня 2022 року Верховна Рада України заявила, що визнає Курильські острови територією Японії, окупованою Росією. За ухвалення постанови проголосувало 287 нардепів.
Також варто зазначити, що Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін 7 квітня провели “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.
- 3 квітня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою. Сторони зокрема обговорили стан підготовки безпекової угоди за підсумками трьох раундів переговорів.
- В Міністерстві економіки, торгівлі та промисловості Японії в п’ятницю, 5 квітня, в межах санкцій проти РФ оголосили про рішення заборонити експорт 164 товарів до Росії, включаючи автомобільне моторне мастило та оптичне обладнання.
- Держбюджет України отримав $118 млн безповоротно від уряду Японії. Кошти було надано у межах проєктів Світового банку: “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine) та “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE).
- Японія погодилась співпрацювати зі Сполученими Штатами з метою підтримки України озброєнням та боєприпасами.
- Ракетні системи протиповітряної оборони, розгорнуті Росією на двох спірних островах біля північної Японії у 2020 році, переведено до кордону з Україною, як показав аналіз супутникових знімків.
Виконавчий директор компанії Meta Марк Цукерберг провів”рідкісну зустріч” з новообраним президентом Дональдом Трампом, щоб налагодити стосунки після років напружених відносин та обговорити можливу подальшу взаємодію.
У четвер Ізраїль заявив, що перемир’я з Хезболлою було порушено. За словами ліванської сторони, ізраїльські танки атакували шість районів на півдні Лівану.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс 28 листопада оголосив про передачу Україні трьох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot.
Станом на сьогодні в містах Часів Яр і Курахове Донецької області залишаються понад 900 людей, які не погодилися на евакуацію. Про це повідомив речник ОСУВ “Хортиця” Назар Волошин в ефірі телемарафону.
У Повітряних силах повідомили деталі сьогоднішньої масованої ракетно-дронової атаки та повідомили, скільки об’єктів вразила РФ.