У Франції не зацікавлені у розмові з російським посадовцями – глава МЗС
Джерело: Стефан Сежурне в інтерв’ю rfi
Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне повідомив позицію офіційного Парижа, зазначивши, що французька сторона не зацікавлена вести дискусії з російськими представниками, позаяк Москва завжди спотворює зміст діалогу.
Нині не в наших інтересах дискутувати з російськими офіційними особами, оскільки комюніке, які публікуються, і зроблені повідомлення є брехнею, — пояснив Сежурне.
На запитання стосовно готовності Європи підтримувати Україну попри затримку голосування у Конгресі США, французький міністр наголосив, що “європейці будуть там для довгострокової допомоги”. Він додав, що важливо переконати у цьому кожного. Сежурне назвав це питання екзистенціальним для Європи, оскільки воно також визначає довгостроковий ризик безпеки.
Це означає, перш за все, що ми повинні організувати себе як європейців у напрямку європейської оборони. Не як заміна НАТО, не як заміна нашої співпраці з союзниками, а як доповнення. І це спонукає нас взяти на себе підтримку України. Перш за все: нехай Росія буде впевнена, що європейці й надалі продовжуватимуть цю підтримку. Це є фундаментальним у нашій стратегії переконання. Це має фундаментальне значення для майбутнього миру, і ми, очевидно, сподіваємося, як і всі, що мир може настати в цьому регіоні.
Глава МЗС Франції вірить, що Україна може виграти війну, водночас пояснює, що все залежить від колективної підтримки, включно з країнами Глобального Півдня.
Президент Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”.
Також він 5 березня він заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”. Говорячи про вторгнення Росії в Україну, Макрон заявив, що Франція та Чехія “добре усвідомлюють, що війна знову на нашій землі [в Європі], що деякі держави, які стали нестримними, щодня поширюють свою загрозу нападу на нас ще більше, і що нам доведеться жити відповідно до історії та мужності, якої вона вимагає”.
Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Про позицію Макрона повідомив представник комуністичної партії Фаб’єн Руссель, який був присутнім на зустрічі президента Франції з парламентськими партіями. За словами Русселя, Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.
На що радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що президент Франції Емманюель Макрон має абсолютне право розглядати можливість відправки військ на територію України.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
- Німеччина, Франція та Польща 15 березня пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
- Макрон неодноразово заявляв та підтвердив, намір відправити французькі війська на підтримку України: чого чекати, якщо за сильними словами підуть дії.
- 8 квітня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном. Сторони спільно заявили про необхідність посилити озброєння України у повномасштабній війні проти РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.