Повені у Росії: у Кремлі заявили, що «найгірше ще попереду»

Джерело: Reuters

Масштабні повні, які охопили частини РФ та Казахстану, вже називають найбільшими в історії. Водночас у Кремлі визнали, що “найгірше ще попереду”.

Злив талої води затопив десятки поселень у Росії та Казахстані після того, як такі великі річки, як Урал, що впадає в Каспійське море, піднялися від більш ніж на 70 см вище точки розриву до понад 10 метрів.

В Оренбурзі, місті з населенням 550 000 осіб, сотні будинків були затоплені, а щонайменше 7700 осіб евакуйовані, оскільки рівень річки Урал швидко піднявся вище критичного рівня.

Під водою опинилися цілі райони міста. Російські інформаційні агентства з посиланням на МНС РФ повідомили, що в регіон було доставлено 35 тонн допомоги – продовольства, ліків та інших предметів першої потреби.

У Кургані, регіоні, який лежить на річці Тобол, було евакуйовано 4500 осіб, і зросли побоювання, що доведеться евакуювати ще тисячі або навіть десятки тисяч. Сирени в Кургані попередили людей про негайну евакуацію.

Губернатор Курганської області Вадим Шумков пізно ввечері 10 квітня заявив, що місту Курган загрожує підйом води, спричинений впаданням водосховищ у річкову систему.

Він сказав, що рівень води в місті становить 3,75 метра, але може різко піднятися, оскільки вода тече з міста Зверіноголовке, що за 100 км, де рівень піднявся до 9,8 метра.

Якщо ріка Тобол підійметься у місті на 9 метрів, тоді доведеться евакуювати 17 800 осіб, зазначав раніше Шумков. Якщо ріка підійметься до 14 метрів, то цифра зросте до 280 000 осіб.

“Прогноз несприятливий. Продовжує підвищуватися рівень води в зонах затоплення, великі обсяги води надходять у нові регіони”, – сказав журналістам речник Кремля Дмитро Пєсков.

Мешканці Оренбурзької області сказали, що це була найсильніша повінь за всю історію, тоді як російські посадовці заявили, що це була найсильніша повінь у цьому районі з початку обліку. Казахстан заявив, що понад 97 000 осіб були евакуйовані.

Росія заявила, що 10 500 будинків були підтоплені в 37 регіонах, більшість в Оренбурзькій області.

Весняна повінь є звичайною частиною життя всієї Росії. Однак цього року комбінація факторів спровокувала надзвичайно сильну повінь.

Російські посадовці з надзвичайних ситуацій заявили, що ґрунт був заболочений перед зимою, а потім замерз під снігом, який дуже швидко танув під час підвищення весняної температури та сильних дощів.

Російські ЗМІ процитували одного уповноваженого президента РФ в Уральському регіоні Володимира Якушева, який припустив, що Казахстан винен у неефективній координації скидання води.

Казахські офіційні особи заявили, що значна частина води надходила з Росії; між двома країнами, які мають найдовший у світі сухопутний кордон, течуть річки в обох напрямках.

Президент Володимир Путін поговорив з президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим про повінь.

У Кремлі заявили, що найгірше для сибірської Тюменської області та уральської Курганської області ще попереду.

У Кремлі також повідомили, що Путін отримує інформацію про ситуацію, але не планує найближчим часом відвідати зону затоплення.

Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.