Повені у Росії: у Кремлі заявили, що «найгірше ще попереду»

Джерело: Reuters

Масштабні повні, які охопили частини РФ та Казахстану, вже називають найбільшими в історії. Водночас у Кремлі визнали, що “найгірше ще попереду”.

Злив талої води затопив десятки поселень у Росії та Казахстані після того, як такі великі річки, як Урал, що впадає в Каспійське море, піднялися від більш ніж на 70 см вище точки розриву до понад 10 метрів.

В Оренбурзі, місті з населенням 550 000 осіб, сотні будинків були затоплені, а щонайменше 7700 осіб евакуйовані, оскільки рівень річки Урал швидко піднявся вище критичного рівня.

Під водою опинилися цілі райони міста. Російські інформаційні агентства з посиланням на МНС РФ повідомили, що в регіон було доставлено 35 тонн допомоги – продовольства, ліків та інших предметів першої потреби.

У Кургані, регіоні, який лежить на річці Тобол, було евакуйовано 4500 осіб, і зросли побоювання, що доведеться евакуювати ще тисячі або навіть десятки тисяч. Сирени в Кургані попередили людей про негайну евакуацію.

Губернатор Курганської області Вадим Шумков пізно ввечері 10 квітня заявив, що місту Курган загрожує підйом води, спричинений впаданням водосховищ у річкову систему.

Він сказав, що рівень води в місті становить 3,75 метра, але може різко піднятися, оскільки вода тече з міста Зверіноголовке, що за 100 км, де рівень піднявся до 9,8 метра.

Якщо ріка Тобол підійметься у місті на 9 метрів, тоді доведеться евакуювати 17 800 осіб, зазначав раніше Шумков. Якщо ріка підійметься до 14 метрів, то цифра зросте до 280 000 осіб.

“Прогноз несприятливий. Продовжує підвищуватися рівень води в зонах затоплення, великі обсяги води надходять у нові регіони”, – сказав журналістам речник Кремля Дмитро Пєсков.

Мешканці Оренбурзької області сказали, що це була найсильніша повінь за всю історію, тоді як російські посадовці заявили, що це була найсильніша повінь у цьому районі з початку обліку. Казахстан заявив, що понад 97 000 осіб були евакуйовані.

Росія заявила, що 10 500 будинків були підтоплені в 37 регіонах, більшість в Оренбурзькій області.

Весняна повінь є звичайною частиною життя всієї Росії. Однак цього року комбінація факторів спровокувала надзвичайно сильну повінь.

Російські посадовці з надзвичайних ситуацій заявили, що ґрунт був заболочений перед зимою, а потім замерз під снігом, який дуже швидко танув під час підвищення весняної температури та сильних дощів.

Російські ЗМІ процитували одного уповноваженого президента РФ в Уральському регіоні Володимира Якушева, який припустив, що Казахстан винен у неефективній координації скидання води.

Казахські офіційні особи заявили, що значна частина води надходила з Росії; між двома країнами, які мають найдовший у світі сухопутний кордон, течуть річки в обох напрямках.

Президент Володимир Путін поговорив з президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим про повінь.

У Кремлі заявили, що найгірше для сибірської Тюменської області та уральської Курганської області ще попереду.

У Кремлі також повідомили, що Путін отримує інформацію про ситуацію, але не планує найближчим часом відвідати зону затоплення.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.