Бельгія розслідує ймовірне втручання Росії у виборчу кампанію в ЄС
Джерело: Reuters
Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо заявив у п’ятницю, 12 квітня, про можливе втручання Росії у майбутні вибори до Європейського парламенту після висновків, наданих спецслужбами.
За його словами, слідчі виявили, що російські групи втручаються в європейські вибори, щоб просувати проросійських кандидатів і в такий спосіб послабити європейську підтримку України.
“Мета полягає в тому, щоб допомогти обрати більше проросійських кандидатів до Європейського парламенту та зміцнити певний проросійський наратив у цьому інституті. Ослаблена європейська підтримка України служить Росії на полі бою”, – сказав Де Кроо журналістам.
Прем’єр-міністр зазначив, що бельгійське розслідування розпочали після того, як чеська влада виявила проросійських агентів у Брюсселі, які прагнули вплинути на європейських законодавців і навіть заплатити їм за просування проросійської програми.
Де Кроо наголосив, що він попросив терміново скликати засідання європейського агентства, яке співпрацює з судовими та поліцейськими органами країн-членів ЄС (EuroJust) для обговорення цього питання, і запропонував відділу ЄС з боротьби з шахрайством OLAF порушити цю справу.
“Ми несемо відповідальність, і наша відповідальність полягає в тому, щоб захистити право кожного громадянина на вільний і безпечний голос”, – додав він.
- У п’ятницю, 20 жовтня, Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які свідчать, що Росія використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.
- Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.