Вчені виявили, що деякі жаби кричать, проте люди не чують цієї частоти

Джерело: Sky News

Вчені з Бразилії виявили, що деякі жаби кричать із великою гучністю, проте люди не чують цієї частоти.

Перебуваючи в амазонських джунглях і вивчаючи жаб, дослідники помітили щось дивне: жаби вигинали спини, закидали голови й широко відкривали роти. Вони виглядали так, ніби кричали, але вчені нічого не чули.

Тоді за допомогою високочастотних аудіозаписувальних пристроїв дослідники записали жаб і зафіксували використання “захисного ультразвуку” амфібіями, що є першим таким задокументованим випадком.

За словами дослідників з Бразильського державного університету Кампінас, крик є відповіддю жаб на хижаків. Це може бути заклик до зброї, щоб залучити іншу тварину до нападу на хижака.

Коли дослідники проаналізували звук за допомогою спеціального програмного забезпечення, вони виявили, що він має діапазон частот від 7 кілогерців (кГц) до 44 кГц.

Вчена з команди Маріана Ретучі Понтес розповіла, що вона бачила жаб, які демонстрували подібну поведінку під час іншої дослідницької поїздки, але не мала потрібної технології для запису ультразвуку.

Відомо, що кажани, кити, носороги, собаки, голуби, каракатиці та інші тварини також використовують для спілкування інфразвукові та ультразвукові частоти, яких люди не чують.

У супермаркеті Івано-Франківська придбали булку, у якій виявили патрон. Поліція розпочала перевірку з цього приводу.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.

Піцерія в Англії братиме з клієнтів 122 долари, якщо вони захочуть додати у свою піцу ананас.

Україна повернула з полону 25 людей. Це відбулось за окремим форматом для повернення важкохворих та поранених полонених.

У тимчасово окупованому Севастополі російські війська намагаються захистити від українських ударів старе судно “ЕПРОН”.