Маск розкритикував схвалення допомоги Україні Палатою представників США
Джерело: Ілон Маск/X
Американський винахідник Ілон Маск відреагував на схвалення нового пакету допомоги Україні Палатою представників США, заявивши, що не бачить виходу з протистояння РФ та України. В Офісі президента відповіли Маску.
Зокрема Маск прокоментував публікацію підприємця Девіда Сакса, який поширює проросійські наративи на Заході та виступає за припинення допомоги Україні. Той написав, що виділених Україні грошей вистачить, щоб “окупити рівно половину коштів на літній контрнаступ”.
На це Ілон Маск натякнув, що нібито через подальшу підтримку України “діти помирають в окопах”.
“Мене найбільше турбує те, що не існує стратегії виходу, а є тільки вічна війна, в якій діти помирають в окопах від артилерійських гармат, або кулеметних черг, снайперів, на мінних полях”, – написав він.
Своєю чергою, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк зауважив, що коли хтось із глобальних лідерів думок говорить про нібито відсутність стратегії виходу, то “доводиться знову дивуватися дефіциту простої логіки в сучасному світі”.
“Реалістична, об’єктивна “стратегія виходу” є кричущо простою. Агресор беззастережно залишає чужу суверенну територію, і гаряча фаза війни негайно припиняється”, – прокоментував він.
Радник Андрія Єрмака додав, що “чудово розуміє, що інколи прості істини усвідомити надзвичайно важко”, але наголосив, що Росія повинна покинути українську територію, повернути викрадене і відновити верховенство міжнародного права.
“Що в цьому складного? Яку іншу стратегію виходу слід шукати/обговорити? І чи можна щось побудувати лише на несправедливості?” – зазначив Подоляк.
- В суботу, 20 квітня, Палата представників США проголосувала за виділення допомоги Україні на 61 мільярда доларів.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.