Верховна Рада звільнила сімох членів Рахункової палати
Джерело: народний депутат Ярослав Железняк
На сьогоднішньому засіданні Верховна Рада звільнила сімох членів Рахункової палати, термін повноважень яких закінчився у 2024 році, тоді як п’ять членів залишилися.
“Парламент звільнив сімох членів Рахункової палати, у котрих закінчився строк повноважень 15 березня 2024 року. Мова про: Богун, Дідик, Невідомий, Іванова, Огонь, Яремчук і Майснер”, – написав нардеп.
За словами Железняка, 264 народних депутатів підтримали відповідне рішення.
“У Рахунковій залишиться п’ять членів. Але колеги наполягають, що вона все ще зможе ухвалювати рішення (ну, так креативно трактують кворум)”, – прокоментував він.
Додав, що “реформа Рахункової, дуже ймовірно, буде в умовах під гроші США і не тільки у них”.
“Тому це не останнє звільнення з чинної Рахункової палати, ще мінімум п’ять”, – резюмував нардеп.
Своєю чергою, народна обраниця Ірина Геращенко зауважила, що тепер у Рахунковій залишається тільки 5 повноправних членів, а для прийняття будь-якого рішення потрібно не менше, аніж 2/3 від повного складу, який складає 13 осіб.
Отже, тепер Рахункова не має кворуму і не зможе прийняти жодного рішення. Фактично її роботу буде заблоковано.
“Це закриває всі перевірки, в тому числі щодо зловживань в Міністерстві оборони, ВР (з каналом “Рада”), іншими бюджетними коштами”, – написала вона.
Нардепка наголосила, що міжнародні партнери “неодноразово звертали увагу на принциповість прийняття нового закону про Рахункову і формування цього органу за новими правилами, забезпечення прозорості і незалежності роботи Палати”. За словами Геращенко, вони очікують повного перезавантаження Рахункової палати.
“Сьогодні 264 депутатів проголосували за звільнення 7 членів Рахункової. Це слуги, ОПЗЖ і групи. При цьому пані Піщанську, подругу родини Зеленських – не звільнено. Отже, зараз ця структура стає недієздатною, не має кворуму, а отже, влада і далі може працювати безконтрольно”, – висловилася вона.
При цьому нардепка уточнила, що фракція “Європейська солідарність” була категорично проти такого рішення.
“Не виключаю, що вимога повного перезавантаження Рахункової стане однією з вимог наших міжнародних партнерів як маяка для отримання чергового траншу фіндопомоги”, – резюмувала вона.
- Протягом 2023 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення щодо звільнення 325 суддів.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.