Пані посол: Україні не надходило повідомлень від США щодо заборони ударів по російських НПЗ
Джерело: Оксана Маркарова в інтерв’ю Європейській правді
Пані посол України у США Оксана Маркарова запевнила, що офіційний Вашингтон ніколи не забороняв ударів по російських НПЗ.
Маркарова акцентувала, що США ніколи не надсилали офіційних заперечень чи то зауважень стосовно атак на російські заводи.
Жодного разу через мене, як через посла, не передавали жодних обмежень стосовно того, що Україна робить власною зброєю, – пояснила вона.
Водночас пані посол все нагадала, що американська сторона не раз виступила проти ударів по об’єктах на території РФ із застосуванням озброєння США.
Нещодавно у Financial Times заявили, що Сполучені Штати закликали Україну припинити атаки по російських нафтопереробних заводах (НПЗ). Причина – загроза зростання світових цін на нафту та ймовірність атак РФ у відповідь.
Як повідомили видання одразу три джерела, з таким проханням Вашингтон неодноразово звертався до високопосадовців Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР). Одне з джерел зауважило, що Білий дім розчаровується через українські атаки на нафтову потужність Росії.
Згодом у Білому домі відреагували на статтю видання Financial Times. Так, відповідаючи на питання журналістів з проханням прокоментувати статтю, Кірбі заявив, що не коментуватиме конкретні речі, про які пише преса.
Єдине, що я хотів би сказати, це те, що я говорив раніше: Ми не заохочуємо і не дозволяємо українським військовим завдавати ударів по території Росії, – заявив він.
На питання про те, чи занепокоєні Сполучені Штати атаками на російські НПЗ, Кірбі відповів так само.
Своєю чергою, у Пентагоні заявили, що не допомагають Україні завдавати ударів по російських нафтопереробних заводах.
Таку відповідь журналістам під час брифінгу надав речник Пентагону Патрік Райдер. Він наголосив, що вся допомога США призначена для захисту України.
Допомога, яку ми надаємо Україні, призначена для того, щоб вона могла захистити та повернути свою суверенну територію. Ми не надаємо жодної допомоги для використання поза цими межами, – сказав він.
Райдер додав, що питання про атаки на НПЗ Росії потрібно ставити українським посадовцям.
Речника також запитали, чи спілкувались американські посадовці з українськими щодо цих атак, на що Райдер відповів, що США та Україна “спілкуються на різні теми”.
Україна активізувала атаки безпілотниками на російські НПЗ. Одна з причин атак – незадоволення України тим, що Захід не докладає всіх зусиль, аби мінімізувати доходи РФ від енергоресурсів. Колишня аналітикиня ЦРУ Геліма Крофт зауважила, що Україна може вразити більшу частину інфраструктури експорту нафти в західній Росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту країни.
Ще у лютому ЗМІ повідомляли, що показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.
Також британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ. Фахівці зауважили, що від 1 березня у Росії діє піврічна заборона на експорт бензину. Причина – необхідність стабілізувати ціни на внутрішньому ринку РФ на тлі зростання попиту.
Читайте також: Reuters: В РФ не змогли перезапустити дві третини НПЗ, постраждалих від атаки дронів
Експерти наголосили, що Україна почала новий етап боротьби з російським агресором, атакуючи власними безпілотниками нафтопереробні заводи Росії.
РФ попросила Казахстан бути готовим поставити 100.000 тонн бензину на випадок дефіциту, що загостриться через атаки БпЛА на російські НПЗ і перебої з постачанням, повідомили три джерела в галузі. Раніше допомогти Росії з постачанням бензину вже погодилася сусідня Білорусь.
- 15 квітня український політичний та громадський діяч, народний депутат від фракції “Європейська Солідарність”, член української делегації у ПАРЄ, президент Комітету ПАРЄ з міграції, біженців та переміщених осіб повідомив, що Юрком ПАРЄ назвав російську нафтову індустрію легітимною ціллю для ЗСУ.
- У ніч на 17 березня на одному із заводів у місті Слов’янськ-на-Кубані в Краснодарському краї РФ виникла пожежа внаслідок атаки дронів.
- Удари безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об’єкти нафтогазової інфраструктури Росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній країни-агресорки.
- Україна виготовляє безпілотники зі штучним інтелектом, якими успішно атакує російську енергетичну промисловість.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.