Угорщина не здатна «надійно виконувати» свою роль на чолі Ради ЄС — Європарламент
Джерело: пресслужба Європарламенту
Європарламент висловив серйозні сумніви стосовно здатності Угорщини належним чином виконувати обов’язки під час майбутнього головування в Раді ЄС.
У середу, 23 квітня, після пленарних дебатів, парламент ухвалив резолюцію (399 голосів “за”, 117 “проти”, 28 “утрималися”), яка оцінює стан демократії в Угорщині та її відповідність цінностям Європейського Союзу.
Резолюція критикує Угорщину за серйозні недоліки в системі правосуддя, боротьбі з корупцією, конфліктах інтересів, свободі ЗМІ, фундаментальних правах, а також у конституційній та виборчій системах країни.
Також у тексті резолюції засуджуються закон “Про захист національного суверенітету” та створення Офісу захисту суверенітету, який, за словами євродепутатів, має “широкі повноваження і сувору систему нагляду та санкцій”, що “порушує стандарти демократії та закони ЄС”.
Європарламент висловив жаль з приводу рішення Єврокомісії розблокувати до 10,2 мільярда євро заморожених коштів для Угорщини, заявивши, що таке рішення не відповідає принципам ЄС.
З огляду на ці факти, Євродепутати висловили занепокоєння з приводу майбутнього головування Угорщини в Раді ЄС у другій половині 2024 року та знову закликали до створення комплексного механізму захисту цінностей ЄС.
- Петер Сійярто, міністр закордонних справ Угорщини, заявив, що країна блокуватиме новий пакет допомоги Європейського Союзу для України, який складає 2 мільярди євро. Причиною такого рішення є звинувачення України в “дискримінації угорських спільнот”.
- Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна відхилить будь-яку пропозицію НАТО, яка призведе до ескалації “конфлікту між НАТО і Росією”.
- Після зустрічі у Вишеградському форматі, глави МЗС Словаччини й Угорщини заявили, що не фінансуватимуть ініціативу Чехії стосовно закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів Україні.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.