Польща вже надала Україні близько €8,4 млрд військової допомоги та €16 млрд – гуманітарної
Джерело: tagesschau
25 квітня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час промови у польському парламенті повідомив, що з початку повномасштабного російського вторгнення РФ, Варшава надала Україні військову підтримку на близько 8,4 млрд євро.
Сікорський зазначив, що загалом Києву передали 44 оборонних пакети.
Згідно з даними військових експертів, Польща спорядила Україні, серед іншого, 300 танків і бойових машин, 14 літаків, а також вертольоти, зенітні комплекси та боєприпаси.
Глава МЗС також зауважив, що з початку війни Польща витратила 16 мільярдів євро на гуманітарну допомогу Україні та на підтримку українських біженців у своїй країні.
Раніше Сікорський заявив, що його уряд подвоїв свої зобов’язання в ініціативі Чехії щодо закупівлі артилерійських снарядів для України. Розмовляючи з журналістами в Ризі разом з міністром закордонних справ Латвії Кріш’янісом Каріньшом, Сікорський відмовився назвати конкретний обсяг фінансування.
Стало відомо, що Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, — спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.
Варто зауважити, за два роки роботи Контактної групи з питань оборони України країни-союзниці спорядили Силам оборони військової підтримки на 88 млрд доларів.
- Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро військової допомоги у 2024 році, повідомив канцлер ФРН Олаф Шольц за результатами телефонної розмови із президентом США Джо Байденом.
- З лютого 2022 року Норвегія надала понад 500 млн доларів фінансової допомоги Україні.
- 24 квітня, після ухвалення законопроєкту про національну безпеку, яке підписав президент США Джо Байден, міністерство оборони країни оголосило про новий пакет озброєння на мільярд доларів, аби терміново задовольнити критичні потреби України у сфері безпеки та оборони.
- 26 березня у Варшаві Польща та Німеччина активізують коаліцію бронетанкових засобів для України, заявили керівники міністерств оборони обох країн.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.