«Суспільне» хочуть вилучити з вечірніх слотів телемарафону «Єдині новини»: в ІМІ обурилися

Джерело: Оксана Романюк/Facebook

Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк закликала підтримати “Суспільне мовлення”, яке хочуть вилучити з праймтайм-слотів національного телемарафону “Єдині новини”.

“Я глибоко занепокоєна пропозицією вилучити Суспільне з праймтайм-слотів марафону, а також тим, як депутатка-рупор Безугла атакувала НСТУ, називаючи його “державним каналом”. Вважаю, депутати не повинні підривати основи незалежних і якісних медіа. Нагадую, що розвиток Суспільного мовника є однією з умов нашого курсу до Європейського Союзу”, – написала Оксана Романюк.

Вона додала, що ця реформа є одним з найбільших досягнень України на шляху до ЄС.

Крім того, Оксана Романюк зазначила, що Суспільне завжди відзначалося високими стандартами в моніторингах ІМІ й завжди входило до Списку прозорих і відповідальних медіа, відомого як “Білий список якісних медіа”.

“Знімати Суспільне з праймтайму – означає ставити його в нерівні умови порівняно з комерційними і державними каналами, що підриває принцип паритетності та балансу в інформаційному просторі. Чи є це справедливим для інституції, яка є символом нашого руху в ЄС, підтримує демократичні стандарти і віддана служінню громаді? Чи маємо ми право обмежувати доступ до незалежної інформації в такий критичний час? Мені здається, відповідь очевидна”, – зауважила Оксана Романюк.

Також директорка ІМІ закликала “всіх, хто цінує свободу слова і об’єктивність, підтримати Суспільне мовлення в його праві залишатися видимим і доступним”.

Крім того, вона закликала Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та Центр протидії дезінформації провести роз’яснювальну роботу серед народних депутатів, щоб ті не поширювали в мережі дезінформації про НСТУ(Національна суспільна телерадіокомпанія України).

“Готова особисто долучитись до лекцій з медіаграмотності і лікнепу для депутатів на цю тему”, – резюмувала Оксана Романюк.

Що передувало?

24 квітня стало відомо, що Державний департамент США вніс національний телемарафон “Єдині новини” до свого звіту щодо порушень прав людини в Україні за 2023 рік. У звіті зазначили, що телемарафон забезпечує “безпрецедентний рівень контролю влади над теленовинами”.

25 квітня голова Наглядової ради “Суспільного” Світлана Остапа заявила, що Суспільне хочуть викинути з вечірніх слотів телемарафону. Натомість Наглядова рада сформувала зустрічну пропозицію щодо перерозподілів слотів у марафоні – передати всі прайми Суспільному.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.

Президент Володимир Зеленський відзначив, що Україна продовжуватиме “боротьбу проти тих, хто захоче наживатися на війні”. Саме так глава держави прокоментував запитання стосовно корупції в Україні.

Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що припинення вогню може дати главі РФ Володимиру Путіну час переозброїтися і в майбутньому здійснити повномасштабну атаку на Україну.

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна погодиться на режим припинення вогню у повномасштабній війні з РФ, якщо західні партнери постачать Києву достатньо озброєння для відбиття майбутніх російських атак. 

У системі державних реєстрів запрацював ДРАЦС — відновлено можливість реєструвати шлюби, народження та інші акти цивільного стану та обмін даними з держорганами.