«Суспільне» хочуть вилучити з вечірніх слотів телемарафону «Єдині новини»: в ІМІ обурилися
Джерело: Оксана Романюк/Facebook
Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк закликала підтримати “Суспільне мовлення”, яке хочуть вилучити з праймтайм-слотів національного телемарафону “Єдині новини”.
“Я глибоко занепокоєна пропозицією вилучити Суспільне з праймтайм-слотів марафону, а також тим, як депутатка-рупор Безугла атакувала НСТУ, називаючи його “державним каналом”. Вважаю, депутати не повинні підривати основи незалежних і якісних медіа. Нагадую, що розвиток Суспільного мовника є однією з умов нашого курсу до Європейського Союзу”, – написала Оксана Романюк.
Вона додала, що ця реформа є одним з найбільших досягнень України на шляху до ЄС.
Крім того, Оксана Романюк зазначила, що Суспільне завжди відзначалося високими стандартами в моніторингах ІМІ й завжди входило до Списку прозорих і відповідальних медіа, відомого як “Білий список якісних медіа”.
“Знімати Суспільне з праймтайму – означає ставити його в нерівні умови порівняно з комерційними і державними каналами, що підриває принцип паритетності та балансу в інформаційному просторі. Чи є це справедливим для інституції, яка є символом нашого руху в ЄС, підтримує демократичні стандарти і віддана служінню громаді? Чи маємо ми право обмежувати доступ до незалежної інформації в такий критичний час? Мені здається, відповідь очевидна”, – зауважила Оксана Романюк.
Також директорка ІМІ закликала “всіх, хто цінує свободу слова і об’єктивність, підтримати Суспільне мовлення в його праві залишатися видимим і доступним”.
Крім того, вона закликала Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та Центр протидії дезінформації провести роз’яснювальну роботу серед народних депутатів, щоб ті не поширювали в мережі дезінформації про НСТУ(Національна суспільна телерадіокомпанія України).
“Готова особисто долучитись до лекцій з медіаграмотності і лікнепу для депутатів на цю тему”, – резюмувала Оксана Романюк.
Що передувало?
24 квітня стало відомо, що Державний департамент США вніс національний телемарафон “Єдині новини” до свого звіту щодо порушень прав людини в Україні за 2023 рік. У звіті зазначили, що телемарафон забезпечує “безпрецедентний рівень контролю влади над теленовинами”.
25 квітня голова Наглядової ради “Суспільного” Світлана Остапа заявила, що Суспільне хочуть викинути з вечірніх слотів телемарафону. Натомість Наглядова рада сформувала зустрічну пропозицію щодо перерозподілів слотів у марафоні – передати всі прайми Суспільному.
- Міжнародна організація “Репортери без кордонів” закликає уряд України відмовитися від участі у спільному телемарафоні “Єдині новини”, який загрожує розмаїттю поглядів у висвітленні інформації.
- На початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував петицію щодо перенаправлення коштів, призначених для телемарафонів “Єдині новини” та телеканалу “FreeДом” на фінансування закупівлі безпілотників та пікапів для потреб Збройних сил, зазначивши, що це недоцільно.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.