Україна вперше взяла участь у навчаннях НАТО з кібероборони Locked Shields 2024
Джерело: NATO in Ukraine/Facebook
Представництво НАТО в Україні повідомляє, що Україна вперше взяла участь у навчаннях Альянсу з кібербезпеки Locked Shields 2024, які відбувались в Таллінні.
Участь у навчанні беруть більш ніж 4000 експертів з-понад 40 країн світу.
Зауважується, що Locked Shields 2024 – найбільші у світі реалістичні навчання з кібероборони, що підкреслюють зобов’язання глобальної спільноти боротися з кіберзагрозами. Організовані Об’єднаним центром передових технологій з кібероборони НАТО (NATO CCDCOE) щорічні навчання виходять за межі традиційних кібервправ, залучаючи експертів з різних галузей для протидії кіберзагрозам.
Керівник навчань НАТО CCDCOE підполковник Урмет Томп наголосив на дусі співпраці, який визначає Locked Shields.
Ці навчання є демонстрацією потужності міжнародного співробітництва, долаючи кордони, об’єднуючи спільноту з різних експертів державного, приватного секторів та науковців. Ми вдячні за самовідданість і досвід наших союзників і всіх наших партнерів, які мають вирішальне значення для побудови резильєнтної глобальної кібероборони, – зазначив Томп.
Зауважимо, 20 грудня 2023 року, Міністерства закордонних справ України, Великої Британії, Данії, Естонії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, Франції і Швеції створили Талліннський механізм з кібербезпеки.
Також уряд затвердив план заходів щодо подальшої реалізації Стратегії кібербезпеки України на 2023-2024 роки.
Окрім цього, Міністерство цифрової трансформації України та Європейська організація кібербезпеки (ECSO) уклали меморандум про співпрацю, який посилить кібербезпеку України.
- 21 квітня розпочалися спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.
- Війська Південної Кореї та США провели спільні навчання з бойовими стрільбами поблизу кордону з Північною Кореєю із застосуванням важкого озброєння на тлі ескалації напруженості на Корейському півострові.
- Король Нідерландів Віллем-Олександр відвідав українських військових, які проходять навчання у межах операції “Інтерфлекс” у Великій Британії.
- Фахівець Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA Назар Тимошик заявив, що наступного року Україна має бути готовою до більш складних кібератак з боку російського агресора, серед іншого – із застосуванням штучного інтелекту.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.
Населення Європейського Союзу закликали зробити продовольчі запаси на випадок війни або іншої великої надзвичайної ситуації, мовиться у звіті про цивільну та військову готовність Європи, підготовленому радником президента Єврокомісії та експрезидентом Фінляндії Саулі Нііністьо.
31 жовтня Глава Пентагону Ллойд Остін повідомив, що найближчими днями США оголосять про черговий пакет допомоги, куди увійдуть зокрема артилерія, засоби ППО, бронетехніка, боєприпаси та інші озброєння.
Міністерство закордонних справ України зреагувало на результати виборів у Грузії, зокрема підтримавши висновки міжнародних спостерігачів, котрі раніше зафіксували порушення, відзначивши схожість зафіксованих інцидентів із методами, характерними для РФ.
Сполучені Штати отримали інформацію, котра вказує на те, що станом на сьогодні у Курській області Росії вже перебувають 8000 північнокорейських військ, повідомив заступник посла США в ООН Роберт Вуд 31 жовтня.