Юдейський капелан та Головний рабин України привітали «Азов» з 10-ю річницею заснування
Джерело: пресслужба Асоціації родин захисників “Азовсталі”
5 травня головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман та капелан Федерації єврейських громад України Яків Синяков записали привітання на честь річниці створення добровольчого полку “Азов”, а нині окремої бригади спеціального призначення НГУ.
Привітання з 10-ю річницею заснування “Азову” від Моше Реувен Асмана – головного рабина Синагоги Бродського у Києві та керівника Всеукраїнського конгресу юдейських хасидських релігійних громад, Головного рабина України та Яківа Синюкова – іудейського капелана, – підписали відео з привітанням в Асоціації родин захисників “Азовсталі”.
Переглянути цей допис в Instagram
Зокрема Головний рабин України, подякувавши бригаді особливо призначення “Азов” за захист України та за мужність, закликав усіх пам’ятати, що 900 бійців “Азову” досі перебувають у російському страшному полоні.
Я, як Головний рабин України, звертаюся до світової спільноти: друзі, допоможіть повернути додому цих героїв! Дай Бог, щоб Всевишній почув наші молитви і повернув цих людей до своїх сімей. Слава Укаїні!
Своєю чергою, капелан Федерації єврейських громад України зазначив, що 12-та бригада особливого призначення є прикладом “мужності, сміливості і перемоги”. Він висловив переконання, що саме з їхньою допомогою Україна стане вільною та переможе своїх ворогів.
Ми знаємо, що Бог один, Україна одна, а ми повинні бути повинні бути вільними людьми… І зараз це відбувається, всі українські громадяни здобувають свою свободу. І ви, “азовці”, є для нас прикладом цієї мужності. Ще хочу сказати, що ми молимося, щоб всі полонені повернулися, зокрема азовці. В юдаїзмі це велика міцва — сприяти тому, щоб людина повернулася з полону. Ми віримо в перемогу, віримо у вас, і молимося, щоб бог допомагав кожному з вас. Дякуємо за все, що ви робите, нехай Бог вас оберігає! – додав Яків Синяков.
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.
Зауважимо, 5 травня десята річниця створення добровольчого полку “Азов”. Нині це “Гвардія наступу” – окрема бригада спеціального призначення.
У 2014 році добровольці створили у Бердянську “Азов”. Засновником та лідером став колишній політв’язень Андрій Білецький.
17 вересня того ж року батальйон за наказом тодішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова реорганізували та назвали – Добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення “Азов”, а 11 листопада вже – Окремий загін спеціального призначення “Азов” підпорядкований військовій частині 3057 Національної Гвардії України, зі штаб-квартирою в Маріуполі.
“Азов” став першим в Україні підрозділом, який перейшов на стандарти НАТО. У структурі полку танковий та артилерійський підрозділи, підрозділи моторизованих стрільців, військової розвідки, інженерна служба, а також снайперський, медичний і транспортний підрозділи.
Пізніше командиром ОЗСП став Ігор Михайленко, згодом Максим Жорін, а четвертим очолив “Азов” Денис Прокопенко, який разом із бійцями боронив Маріуполь у 2022 році.
“Азовці” звільняли Маріуполь у червні 2014-го, брали участь в боях під Іловайськом. Потім вони обороняли Маріуполь, здійснювали наступ на Широкине у лютому 2015 року. “Азов” ефективно виконував завдання в районі проведення АТО, а згодом і в межах операції Об’єднаних сил. Зокрема, силами підрозділу проведено успішну Павлопіль-Широкінську операцію у 2015-му, виконано низку успішних бойових завдань у районі Світлодарської дуги.
Читайте також: Ідея Нації. Становлення, символи та міфи бригади Національної гвардії України «Азов»
У 2016 році “Азов” брав участь у посиленні охорони громадського порядку в Одесі, згодом частину полку відвели для охорони блокпостів у Запоріжжі.
Від осені 2016 “азовці” виконували різноманітні бойові завдання з протидесантної оборони на узбережжі Азовського моря.
У 2022-му полк став міццю оборони Маріуполя та “Азовсталі”. Понад 80 днів “азовці” та суміжні підрозділи чинили потужний спротив російській армії.
20 травня 2022 року з метою збереження життів Верховний Головнокомандувач наказав припинити оборону Маріуполя.
Читайте також: «Азову» 10 років: як дотепер формується образ бригади попри наслідки російської пропаганди
Багато захисників досі залишаються в російському полоні.
Нині Азов вже не є полком, це окрема бригада спеціального призначення в системі Міністерства внутрішніх справ України.
Довідка. 12-та бригада спеціального призначення “Азов” — військове формування Національної гвардії України. Навесні 2014 року, після початку російсько-української війни, був створений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення “Азов”.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
- 3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
- Нещодавно Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує положення про інформаційну систему з питань поводження з полоненими.
- Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
- У своєму традиційному Великодньому посланні Urbi et Orbi, яке відбулося в неділю, 31 березня, Папа Римський Франциск звернув увагу на російсько-українську війну та висловив побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною.
- Сайт офіційного інтернет-представництва Президента України двічі відхилив петицію про розблокування надання зброї та допомоги 12-й бригаді спеціального призначення “Азов” з боку США.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп запропонував європейським країнам розмістити війська на території України для контролю над дотриманням режиму припинення вогню. Відповідну ініціативу озвучили на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та главою Франції Емманюелем Макроном у Парижі 7 грудня.
Росія налагодила постачання американських чипів та мікросхем, що використовуються для виробництва зброї, з інтернет-магазину компанії Texas Instruments – TI store.
Громадяни Росії, які поїхали до Фінляндії після початку війни з Україною, почали отримувати відмови у притулку. Таким біженцям пропонують покинути територію країни добровільно. Видання з’ясувало, що у такій ситуації опинилися щонайменше семеро осіб.
12 грудня начальник відділу регіональної поліції Олександр Кривенко повідомив, що через посилення обстрілів на оріхівському напрямку прийнято рішення щодо примусової евакуації жителів села Мала Токмачка Пологівського району, яке розташоване безпосередньо на лінії бойового зіткнення.
Найбільша в історії України галерея сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery запрошує вас стати учасниками святкового прийому “Різдвяний Вертеп”, який відбудеться за адресою Київ, Столичне шосе, 101, ТЦ “Домосфера”, 3-й поверх.