МЗС В’єтнаму відклало зустріч із представником ЄС через можливий візит Путіна

Джерело: Reuters

Міністерство закордонних справ В’єтнаму відклало заплановану на наступний тиждень зустріч із високопосадовцем ЄС, яка мала стосуватися санкцій проти Росії. Цей крок збігся з можливим візитом російського президента Володимира Путіна до Ханоя.

За інформацією дипломатичних джерел, ЄС планував провести зустрічі 13-14 травня з в’єтнамськими офіційними особами у межах туру спеціального посланника ЄС Девіда О’Саллівана Південно-Східною Азією. Однак Ханой заявив про неможливість проведення зустрічі через зайнятість вищих чиновників, запропонувавши липень як альтернативну дату.

Дипломатична делегація ЄС у Ханої заявила, що вона розчарована перенесенням зустрічі і вже обговорює можливість визначення нової дати з владою В’єтнаму.

Згідно з інсайдерською інформацією, відкладення може бути пов’язане з підготовкою до візиту Путіна. За словами джерел, візит російського лідера міг би бути “зіпсований”, якщо б відбувся одночасно з обговоренням санкцій з ЄС.

В’єтнам, який традиційно уникає конфронтації на міжнародній арені, утримався від засудження дій Росії в Україні. На думку деяких західних країн, це свідчить про його схильність до підтримки Кремля. Втім, офіційний представник МЗС В’єтнаму стверджує, що деталі візиту Путіна будуть опубліковані “у відповідний час”.

Росія виступає основним постачальником озброєнь до В’єтнаму і відіграє ключову роль у розвитку газових ресурсів країни у Південно-Китайському морі. Тим часом ЄС, який є одним з основних торговельних партнерів В’єтнаму, запровадив значні санкції проти Росії у зв’язку з її діями в Україні.

Завданням місії ЄС було переконатися, що країни регіону не сприяють Росії чи іншим санкціонованим державам в обході європейських санкцій, зокрема, у постачанні товарів подвійного призначення, що можуть використовуватись для військових дій Росії в Україні.

  • Китай спільно з В’єтнамом погодилися активізувати співпрацю з питань безпеки, намагаючись вибудовувати “спільне майбутнє”. 13 грудня президент Китаю Сі Цзіньпін завершив візит до Ханой.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.