Південна Корея планує створити міністерство для розв’язання проблеми низької народжуваності

Джерело: CNN

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив про намір створити нове міністерство, яке займатиметься розв’язанням питання низької народжуваності у країні.

Юн Сук Йоль виступив з телезверненням 9 травня, у якому повідомив, що для розв’язання “національної надзвичайної ситуації” він проситиме парламент створити міністерство протидії плануванню низької народжуваності.

“Ми мобілізуємо всі можливості нації, щоб подолати низьку народжуваність, яку можна вважати надзвичайною ситуацією в країні”, – сказав він.

Згодом, під час пресконференції на честь другої річниці президенства, він визнав, що його адміністрація зазнала невдачі у своїх зусиллях покращити життя людей. Юн Сук Йоль пообіцяв використати наступні три роки свого терміну на покращення економіки та розв’язання проблеми низької народжуваності.

Південна Корея має найнижчий у світі рівень народжуваності, який вказує на середню кількість дітей, які жінка народить за своє життя. У 2023 році він зафіксував показник лише 0,72 – порівняно з 0,78 у 2022 році, що продовжило щорічне падіння показника народжуваності.

Країнам потрібен коефіцієнт народжуваності 2,1 для підтримки стабільного населення за відсутності імміграції.

Багато європейських країн також стикаються зі старінням населення, але швидкість і вплив цих змін пом’якшуються імміграцією. Однак такі країни, як Південна Корея, Японія та Китай, ухиляються від масової імміграції, щоб впоратися зі зменшенням населення працездатного віку.

Експерти кажуть, що причинами цих демографічних змін у регіоні є вимоглива культура праці, стагнація зарплат, зростання вартості життя, зміна ставлення до шлюбу та гендерної рівності, а також зростання розчарування молодих поколінь.

Аби виправити ситуацію, влада Південної Кореї вклала сотні мільярдів доларів на як продовження оплачуваної відпустки по догляду за дитиною, надання грошових “дитячих ваучерів” новоспеченим батькам і соціальні кампанії, які заохочують чоловіків брати участь у догляді за дітьми та домашньому господарстві.

Попри ці намагання, збільшити рівень народжуваності так і не вдалось.

Натомість експерти та жителі вказали на деякі глибші соціальні проблеми – наприклад, стигматизацію батьків-одинаків, дискримінацію нетрадиційних партнерств і бар’єри для одностатевих пар.

Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.

13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.

За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.

Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.