«Дівчинку з колосками» у Музеї Голодомору одягнули у вишиванку на вшанування Сумщини (фото)
Джерело: Букви
16 травня у Музеї Голодомору у Києві скульптуру “Гірка пам’ять дитинства” вдруге одягнули у вишиванку у пам’ять про загиблих українців від рук російського ката. Цього року своєю символічною акцією організатори вшановують Сумщину – одну з найбільш постраждалих областей України в роки Голодомору, яка і сьогодні потерпає від російської агресії, оскільки перебуває під інтенсивними обстрілами ворога.
Організатори акції нагадали, що наслідком нинішньої російської агресії стало знищення низки сіл у регіоні, загибель та вимушена евакуація місцевих, руйнування цивільної інфраструктури та культурної спадщини регіону.
Мета акції – нагадати світу про геноцид, який Україна пережила 90 років тому (саме навесні та влітку 1933 року смертність від Голодомору була найвищою), закцентувати на злочинних діях держави-агресора на українських територіях, наголосити на необхідності збереження історичної та родинної спадщини в населених пунктах, які потерпають від бойових дій, підштовхнути українських громадян до передачі сімейних реліквій музеям.
Зауважується, що прообразом для виготовлення одягу стала сорочка, яку побачили на одному зі знімків унікальної колекції фотонегативів на склі. Світлини були зняті на Роменщині у 1930-х роках, деякі – під час Голодомору. Фотонегативи співробітники Музею виявили під час експедиції у 2020 році, згодом їх подарували музею Благодійною організацією “Розвиток Посулля”.
Додамо, 16 травня, у третій четвер місяця українці традиційно відзначають День вишиванки.
Довідка. Традицію вдягати на День вишиванки “дівчинку з колосками” у вишиту сорочку започаткували в травні 2023 року. Тоді акція була присвячена дітям, дитинство яких 90 років тому забрав Голодомор, вчинений сталінським режимом. А сьогодні вже новий диктаторський режим Путіна продовжує красти дитинство в українських дітей. Зазначається, що наступні акції щороку будуть присвячені окремій області, де росіяни вчинили Голодомор-геноцид. Кожен із цих регіонів і сьогодні потерпає від злочинних дій країни-агресора або ж перебуває під окупацією. Регіональні особливості будуть відображені в сорочці, виконаній за традиційним візерунком, характерним для цієї області, або ж за зразком сорочки з цього регіону.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 16 травня.
- 14 травня комітет у закордонних справах Конгресу депутатів (нижньої палати парламенту Іспанії) підтримав резолюцію про офіційне визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу.
- 12 жовтня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Івано-Франківський міський суд визнав мешканця Донеччини винним у державній зраді та колабораційній діяльності. Він добровільно підписав контракт на службу у Слов’янській бригаді “ДНР”.
Володимир Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського. Зокрема, йшлося про ураження на території Росії.
Парламент Канади затвердив виділення 764 мільйонів канадських доларів (приблизно 587 мільйонів доларів США) для підтримки України в межах великого пакета додаткових видатків. Загальна сума пакета становить 21 мільярд канадських доларів (близько 14,4 мільярда доларів США) і включає фінансування національної оборони.
Президент Франції Емманюель Макрон має задум щодо європейської миротворчої місії в Україні. Вона могла б стати одним із запобіжників від нового нападу Росії.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.