Українські військові завершують навчання з технічного обслуговування F-16 у Нідерландах
Джерело: The Guardian
Міністерство оборони Нідерландів повідомило, що десятеро українських військовослужбовців завершують навчання з обслуговування літаків F-16.
Військовослужбовці відпрацювали обслуговування кисневих систем, касок і бортових парашутів, йдеться в пресрелізі відомства.
“Тренування також включали складання та перевірку комплекту виживання. Це дозволяє пілоту вижити кілька днів після аварійної посадки. Таке навчання готує слухачів до всіх можливих ризиків місії F-16. Це зрештою також забезпечить кращий захист українських пілотів”, – повідомили в міністерстві.
Раніше Нідерланди погодилися надати Україні щонайменше 24 літаки F-16.
- Довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.