Українські військові завершують навчання з технічного обслуговування F-16 у Нідерландах
Джерело: The Guardian
Міністерство оборони Нідерландів повідомило, що десятеро українських військовослужбовців завершують навчання з обслуговування літаків F-16.
Військовослужбовці відпрацювали обслуговування кисневих систем, касок і бортових парашутів, йдеться в пресрелізі відомства.
“Тренування також включали складання та перевірку комплекту виживання. Це дозволяє пілоту вижити кілька днів після аварійної посадки. Таке навчання готує слухачів до всіх можливих ризиків місії F-16. Це зрештою також забезпечить кращий захист українських пілотів”, – повідомили в міністерстві.
Раніше Нідерланди погодилися надати Україні щонайменше 24 літаки F-16.
- Довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.