В одній із земель Німеччини українську мову вивчатимуть як другу іноземну у школах

Джерело: пресслужба міністерства культури та освіти Гессену

В школах федеральної землі Гессен у Німеччині в наступному навчальному році українська мова буде запропонована як друга іноземна для вивчення у школах.

В міністерстві заявили, що це робиться з огляду на велику групу з близько 20 000 школярів з України та понад 300 українських вчителів, які зараз викладають у школах Гессену.

“Ми не повинні втомлюватися підтримувати Україну. Ми хотіли б запропонувати багатьом молодим людям і вчителям з України ще сильніші освітні та кар’єрні перспективи на основі їхніх індивідуальних талантів, у тому числі для відбудови власної країни, а також надіслати чіткий сигнал солідарності у важкі часи”, – сказав міністр культури та освіти Армін Шварц.

Запровадження української мови як другої іноземної буде шкільним експериментом відповідно до законодавчої бази.

Міністр федеральних і європейських справ, міжнародних справ і дебюрократизації Гессена Манфред Пенц наголосив: 

“Ми з самого початку знали, що боротьба за свободу в Україні буде довгою. Тому логічно запропонувати українським учням можливість вивчати в школі, окрім німецької, рідну мову. Це знак солідарності з Україною. Але це також внесок у збереження ідентичності та культури України”.

На Хмельниччині затримали агентку російської воєнної розвідки, що збирала дані для підготовки ударів армії РФ.  Пріоритетними цілями росіян були аеродроми і транзитні склади зберігання зброї, боєприпасів та амуніції українських військ.

Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.

Глава Росії Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. За його словами, це питання потребує “ретельного аналізу і, можливо, двостороннього обговорення”.

19 квітня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області. Інформацію про чергові втрати РФ офіційно підтвердили у Генштабі.

Газета Wall Street Journal повідомила, що на зустрічі в Парижі 17 квітня США передали представникам України конфіденційний документ з “ідеями” закінчення війну.