Вживання алкоголю перед сном на борту літака має негативний вплив на здоров’я
Джерело: CNN
Дослідження показало, що вживання алкоголю на борту літака, аби розслабитись та краще заснути, має негативний вплив на здоров’я.
Літаки, які здіймають у небо на понад 2400 метрів є гіпобаричними, тобто тиск повітря та рівень кисню на такій висоті є нижчим. Якщо у таких умовах вживати алкоголь, а потім заснути, то це може викликати зниження кисню у крові людини, мовиться у дослідження, опублікованому у журналі Thorax.
Для проведення дослідження фахівці створили атмосферне середовище, схоже на кабіну літака під час польоту. У дослідженні брали участь 48 здорових дорослих осіб, які протягом двох діб по чотири години спали за різних умов: без вживання алкоголю та після вживання алкоголю еквівалентному двом келихам вина чи банкам пива.
Дослідження показало, що після вживання алкоголю в осіб знижувався рівень кисню у крові, а кількість серцевих скорочень зростала.
“Поєднання алкоголю зі сном у гіпобаричних умовах створює значне навантаження на серцеву систему та може призвести до загострення симптомів у пацієнтів з серцевими чи легеневими захворюваннями”, – наголосили дослідники.
Проведене дослідження не було масштабним, однак воно є початковим для тих, хто прагне продовжувати їх.
За словами експертів, чимало осіб можуть випивати на борту, аби краще заснути у незручних умовах, проте це негативно впливає на стан здоров’я, зокрема у довгостроковій перспективі.
Дослідники не лише вивчали дані про навантаження на серце, а й спостерігали за якістю такого сну, який також не був хорошим.
Дослідження показало, що час швидкого сну — стадії швидких рухів очей, яка може бути важливою для консолідації пам’яті та відновлення мозку — був коротшим у людей, які перебували в літаку і вживали алкоголь.
Це відкриття не стало несподіваним, оскільки у будь-якому випадку сон після вживання алкоголю не такої хорошої якості, як у тверезому стані.
За словами фахівців, аби заснути на борту літака без алкоголю, потрібно дотримуватись кількох правил. Зокрема не вживати багато кави чи енергетичних напоїв. Краще пити звичайну воду, аби мати достатньо зволоження, оскільки політ завжди передбачає сухе середовище.
Також рекомендується брати з собою їжу або вживати в аеропорту перед вильотом легкі страви рослинного походження, оскільки в літаку зазвичай подають солоні, жирні та сильно оброблені страви.
Фізична активність також може допомогти краще заснути, тому перед вильотом краще більше рухатись. Якщо очікується довгий переліт, можна порухатись вже на борту літака.
Фахівці також звернули увагу, що синє світло з екранів негативно впливає на режим сну, тому перед польотом на варто дивитись на екрани. Також рекомендується придбати навушники, які захищатимуть від шуму.
- Згідно з новим дослідженням, регулярні відвідування сауни можуть допомогти у лікуванні депресії.
- Згідно з новими дослідженнями британського медичного журналу BMJ, псилоцибінові гриби, які ще називають чарівними грибами, можуть бути ефективним антидепресантом.
- Результати дослідження, проведеного професором Яоюе Ху з Медичного університету Чунціна, свідчать, що жінки частіше звертаються по допомогу до антидепресантів після розриву стосунків із партнером, ніж чоловіки.
- Восени та взимку виникає сезонний афективний розлад через нестачу світла. Це може порушити біоритм людини, який ще називають циркадним ритмом, що може вплинути на ділянки мозку, що відповідають за настрій, а також викликати втому та низьку енергію через брак сну. Експерти надали шість порад, як полегшити симптоми сезонної депресії.
28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій.
Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.
28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.
Адміністрація Дональда Трампа додала витрати на ремонт літака Boeing 747-8, подарований Катар, до витрат міністерства оборони США на оновлення ядерного арсеналу країни. Про це інформують джерела та свідчать висновки Управління Конгресу США з бюджету.
Російська делегація на чолі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко напередодні прибула до Швейцарії для участі у Шостій Всесвітній конференції спікерів парламентів та інших заходах Міжпарламентського союзу.