Вживання алкоголю перед сном на борту літака має негативний вплив на здоров’я

Джерело: CNN

Дослідження показало, що вживання алкоголю на борту літака, аби розслабитись та краще заснути, має негативний вплив на здоров’я.

Літаки, які здіймають у небо на понад 2400 метрів є гіпобаричними, тобто тиск повітря та рівень кисню на такій висоті є нижчим. Якщо у таких умовах вживати алкоголь, а потім заснути, то це може викликати зниження кисню у крові людини, мовиться у дослідження, опублікованому у журналі Thorax.

Для проведення дослідження фахівці створили атмосферне середовище, схоже на кабіну літака під час польоту. У дослідженні брали участь 48 здорових дорослих осіб, які протягом двох діб по чотири години спали за різних умов: без вживання алкоголю та після вживання алкоголю еквівалентному двом келихам вина чи банкам пива.

Дослідження показало, що після вживання алкоголю в осіб знижувався рівень кисню у крові, а кількість серцевих скорочень зростала.

“Поєднання алкоголю зі сном у гіпобаричних умовах створює значне навантаження на серцеву систему та може призвести до загострення симптомів у пацієнтів з серцевими чи легеневими захворюваннями”, – наголосили дослідники.

Проведене дослідження не було масштабним, однак воно є початковим для тих, хто прагне продовжувати їх.

За словами експертів, чимало осіб можуть випивати на борту, аби краще заснути у незручних умовах, проте це негативно впливає на стан здоров’я, зокрема у довгостроковій перспективі.

Дослідники не лише вивчали дані про навантаження на серце, а й спостерігали за якістю такого сну, який також не був хорошим.

Дослідження показало, що час швидкого сну — стадії швидких рухів очей, яка може бути важливою для консолідації пам’яті та відновлення мозку — був коротшим у людей, які перебували в літаку і вживали алкоголь.

Це відкриття не стало несподіваним, оскільки у будь-якому випадку сон після вживання алкоголю не такої хорошої якості, як у тверезому стані.

За словами фахівців, аби заснути на борту літака без алкоголю, потрібно дотримуватись кількох правил. Зокрема не вживати багато кави чи енергетичних напоїв. Краще пити звичайну воду, аби мати достатньо зволоження, оскільки політ завжди передбачає сухе середовище.

Також рекомендується брати з собою їжу або вживати в аеропорту перед вильотом легкі страви рослинного походження, оскільки в літаку зазвичай подають солоні, жирні та сильно оброблені страви.

Фізична активність також може допомогти краще заснути, тому перед вильотом краще більше рухатись. Якщо очікується довгий переліт, можна порухатись вже на борту літака.

Фахівці також звернули увагу, що синє світло з екранів негативно впливає на режим сну, тому перед польотом на варто дивитись на екрани. Також рекомендується придбати навушники, які захищатимуть від шуму.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.