Акаунти із галочкою верифікації у Twitter поширюють дезінформацію про російсько-українську війну – ВВС

Джерело: ВВС

Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.

Зброя з України та заворушення у Франції

Зазначається, що у Twitter з’явилося багато оманливих дописів про недавні заворушення у Франції, проте один “вірусний” пост минулого тижня був присвячений військовій допомозі США Україні.

На ньому був скріншот заголовка з сайту новин, а також зображення двох гвинтівок. “Французьку поліцію обстріляли з американських гвинтівок, які, можливо, прийшли з України”, – йшлося в заголовку.

Кілька облікових записів Twitter із підпискою Blue поділилися публікацією, яку переглянули понад мільйон разів.

Фото: ВВС

BBC відстежила повідомлення до прокремлівських каналів у Telegram. Зображення, використане в пості, з’являється в російському військовому блозі 2012 року про змагання зі стрільби, що проводяться на полігоні під Москвою.

“Нам також не вдалося знайти в інтернеті статті з таким заголовком і картинкою, як зазначено вище, і немає ніяких доказів того, що будь-яка зброя, надана Україні США, використовувалася під час недавніх заворушень у Франції”, – пояснили у виданні.

“Фабрики немовлят” в Україні

Також, кілька акаунтів у Twitter, які мають галочку верифікації, нещодавно опублікували повідомлення про те, що Росія нібито виявила в Україні “фабрики немовлят”.

У повідомленні зазначено, що дітей у віці від двох до семи років “вирощують на фабриках”, а потім або відправляють у “дитячі секс-борделі”, або у них витягують органи і продають на Заході.

Фото: ВВС

За даними журналістів, сліди цієї публікації привели до ресурсу The People’s Voice, альтернативна назва – YourNewsWire, і який було названо організаціями з перевірки фактів одним із найбільших виробників фейкових новин в інтернеті.

“Раніше він пропагував широкий спектр неправдивих і оманливих історій, включаючи теорії змови проти вакцин і помилкові заяви про масову стрілянину в Лас-Вегасі у 2017 році”, – наголосили в ВВС.

Водночас співрозмовники видання додали, що російський уряд і підконтрольні Кремлю ЗМІ вже давно поширюють необґрунтовані заяви про незаконне вилучення органів в Україні.

Ракетний удар по Краматорську

Як повідомляється, в кінці червня через російську ракетну атаку в центрі Краматорська на сході України загинули вісім людей.

Відразу після атаки в повідомленні акаунта з підпискою Twitter Blue, який позиціонує себе як законне джерело новин, запевнялося, що удар нібито був помилково завданий Україною і вразив військову казарму, у якій розміщувалися війська НАТО та іноземні найманці.

Фото: ВВС

“Ракета Storm Shadow раптово різко змінила траєкторію, вдаривши по Краматорську, знищила казарми українських військових, в яких розміщувалися іноземні солдати і найманці”, – йдеться у фейковому повідомленні, яке набрало понад мільйон переглядів.

“Немає жодних доказів того, що причиною була ракета, випущена українськими військами, або що була вражена військова казарма”, – пише BBC.

Скасування Зеленським виборів в Україні

Повідомлення про те, що президент України Володимир Зеленський нібито “скасував” вибори в Україні, також нещодавно “розганялися” у Twitter. Як доказ користувачі наводили висловлювання Зеленського в інтерв’ю BBC в кінці червня.

На запитання, чи будуть вибори в Україні наступного року, Зеленський відповів: “Якщо ми виграємо [війну], тоді будуть. Значить, не буде ні воєнного стану, ні війни. Вибори повинні бути проведені в мирний час, коли немає війни, за законом”.

Коментуючи цю заяву, колишній ведучий Fox News Такер Карлсон, який критикував допомогу США Україні, заявив у своєму нещодавно запущеному шоу в Twitter, що коментарі Зеленського нібито доводять, що він “поклав край демократії в Україні”.

Фото: ВВС

Користувачі з підпискою Twitter Blue ділилися постами на схожу тему сотні тисяч разів.

“Конституція України забороняє розпуск парламенту і загальнонаціональні вибори під час воєнного стану, а це означає, що чинний президент і парламент залишаться при владі до закінчення періоду воєнного стану”, – наголосили у виданні.

При цьому журналісти ВВС повідомили, що зв’язувалися з Twitter щодо помилкових і таких, що вводять в оману повідомлень від акаунтів із синьою галочкою, проте в пресслужбі компанії лише підтвердили отримання запиту, але відмовилися від коментарів.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.