Росія прагне втрутитись у вибори в Молдові

Джерело: The Guardian

США, Канада та Велика Британія звинувачують у Росію у намаганні втрутитись у вибори президента Молдови та референдум про членство країни у Євросоюзі.

Відповідну спільну заяву три держави опублікували у перший день саміту G7. Вони звинуватили Росію у розповсюдженні брехні та намаганні підірвати демократичні інститути Молдови у межах політичного втручання, яке триває вже багато років.

Зокрема США, Канада та Велика Британія зауважили, що Кремль прагне підірвати авторитет чинної лідерки Молдови Маї Санду напередодні виборів президента та референдуму про вступ до ЄС. Обидва голосування відбудуться 20 жовтня 2024 року.

У заяві трьох країн вказано, що РФ намагалась спровокувати “негативне публічне сприйняття” Санду, заданих урядів та перспективи членства Молдови у ЄС.

Вони також звинуватили Росію в активному розповсюджені дезінформації в інтернеті, етерах та на вулицях, з метою змусити сумніватись суспільство, що Молдова може захистити себе та підтримувати верховенство права.

У заяві виділено російське пропагандистське видання RT, яке відкрито підтримувало Ілана Шору – проросійського бізнесмена-втікача, якого суд Молдова заочно засудив до 15 років ув’язнення через крадіжку мільярда доларів з молдовських банків у 2014 році.

США, Канада та Велика Британія вважають, що у випадку переобрання Санду на майбутніх виборах, Росія спробує розпочати протести у Молдові. Відтак три держави тісно співпрацюють з урядом Молдови та вже запровадили санкції проти причетних до цього осіб.

“Ми продовжимо підтримувати Молдову та молдавський народ, поки вони справляються з втручання Кремля та наслідками жорсткої війни Росії проти України. Розкриваючи задуми Кремля, ми даємо зрозуміти Москві, що ми підтримуємо вільні та чесні вибори та не терпітимемо її спроб втрутитись та підірвати демократичні процеси”, – мовиться у заяві.

У Шотландії водолази виявили уламки британського військового судна, який було потоплено німецьким підводним човном у Північному морі майже 110 років тому.

Нове дослідження, засноване на ДНК, отриманій з людських кісток і зубів, витягнутих зі стародавніх поховань у Скандинавії – семи з району у Швеції під назвою Фальбігден, одного з прибережних районів Швеції неподалік від Гетеборга і одного з Данії, – припускає, що причиною неолітичного занепаду населення Північної Європи близько 5 000 років тому могли стати хвороби, зокрема чума.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.

Колегія суддів ВАКС визнала винуватим суддю Зарічного суду міста Суми Миколу Шершака в одержанні хабаря і засудила його до позбавлення волі строком на сім років.

Британська акторка Кейт Вінслет поділилася власними уявленнями про красу, зазначивши, що вважає зморшки “неймовірно гарними”.