Підписи Іраку та Йорданії зникли під комюніке Саміту миру

Джерело: сайт швейцарського уряду

Уряд Швейцарії опублікував перелік країн, які підтримали спільне комюніке під час Глобального саміту миру. Раніше заявлялося, що до нього долучилися 80 країн, але нині перелік складається з 78 країн-учасників — як виявилося зникли підписи Іраку та Йорданії.

Серед підписантів є не тільки країни, а й чотири організації: Рада Європи, Єврокомісія, Єврорада та Європарламент.

Спільне комюніке саміту у Швейцарії залишиться відкритим, як пояснили в Офісі президента. До нього зможуть долучитися інші країни, які не приїхали на конференцію.

Під час телемарафону заступник керівника ОПУ Ігор Жовква зазначив, що деякі країни-учасники Саміту миру не підписали спільне комюніке через інший рівень представництва. Наприклад, міністри не мають право ухвалювати подібні рішення. Представники країн після повернення мають звернутися до керівництва держави із цим питанням.

Всього у саміті брала участь 91 держава та 8 міжнародних організацій. Серед них не було Росії, оскільки її не запрошували, та Китаю, який відмовився від участі.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.