«Ми робимо все можливе для перемоги демократії і свободи» – Порошенко закликав погодити вступ України в НАТО
Джерело: етер Lrytas
Глава партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав лідерів держав Північноатлантичного Альянсу визначити конкретні умови для членства України, щоб на наступному саміті у Вашингтоні держава стала 33-ю учасницею НАТО.
Він зазначив, що схожий механізм був використаний під час отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Також політик наголосив, що Україна може максимально швидко виконати необхідні умови, тоді як ЗСУ вже зараз є найкращою армією в Європі, яка “де-факто створена за стандартами НАТО”.
Порошенко зазначив, що нині Європу і НАТО захищає від РФ не 5 стаття НАТО, а синьо-жовтий щит Збройних Сил України, пояснивши, що членство України в НАТО є ключовою умовою миру на континенті
Зараз ми найбільші, найсильніші і найефективніші Збройні Сили на континенті, які можуть зупинити російську агресію, депутінізувати росію і Європу.
Лідер “ЄС” висловив переконання, що країни НАТО неодмінно знайдуть рішення. Та зауважив, що 11 липня був вражений 33 тисячами українських прапорів у Вільнюсі, литовці та гості країни проводять флешмоб підтримки і “певного поштовху лідерам НАТО бути достатньо хоробрими, не боятися Путіна”.
Порошенко закликав світових лідерів не боятися РФ, не боятися української перемоги, наголосивши, що зараз наша країна потребує підтримки і “максимального результату у Вільнюсі”.
Україна має бути 33-м членом НАТО, і ми безперечно беремо до уваги слова президента Байдена, деяких інших лідерів про те, що Україна має бути готова до членства в НАТО. Ми готові наполегливо працювати в найкоротший період часу, щоб підготувати Україну до членства, яке має відбутися на Вашингтонському саміті наступного року, — наголосив п’ятий президент.
Він зауважив, що нині маємо “дуже хорошого промоутера, дуже хорошого агітатора, який більш ніж будь-хто інший робить для майбутнього українського членства, ім’я його – ЗСУ”. Українські армійці ведуть найскладніші переговори, мають найвагоміші аргументи за майбутнє членство українського народу.
Політик знову акцентував, що російський президент розуміє лише одну мову – мову сили. Тож закликав НАТО також навчитися в України, як говорити з Путіним “мовою сили”.
Ми робимо все можливе для перемоги демократії і свободи. І чим швидше Україна стане членом НАТО, тим краще буде для Заходу, – вважає Порошенко.
Зауважимо, 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.
Відомо, що лідери країн НАТО ухвалили пакет підтримки України, котрий передбачає:
- скасування вимоги щодо виконання ПДЧ стосовно членства;
- довгострокову програму військової допомоги по $500 мільйонів на рік для модернізації української армії та повного переходу на стандарти НАТО;
- запуск Ради Україна-НАТО. Перше засідання відбудеться 12 липня за участі президента Зеленського, на ньому мають узгодити план вступу України до Альянсу.
9 липня президент США Джо Байден зазначив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Проте, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- 10 липня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на вступ до Північноатлантичного альянсу.
- Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, президент Володимир Зеленський заявив, що безпека східного флангу Альянсу залежить від України. З початку повномасштабного нападу РФ, він наполягав на приєднанні до Альянсу, нині додав, що Україна вже “де-факто” є членом НАТО.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.
Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.
Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.
Ввечері 26 грудня російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, поціливши по промисловій інфраструктурі міста, повідомив голова ОВА Івн Федоров.