Угорщина не заперечуватиме проти призначення Рютте на посаду генсека НАТО

Джерело: RTL News

Одну з останніх перешкод для нового прем’єр-міністра Марка Рютте на посаді генерального секретаря НАТО подолано. Угорщина припинила свій опір.

Марк Рютте та Віктор Орбан провели переговори напередодні зустрічі лідерів урядів ЄС у Брюсселі. Угорщина повідомила про зняття вето на те, щоб прем’єр Нідерландів став наступним генсеком Північноатлантичного альянсу.

За словами глави угорського уряду, Рютте надав “письмові гарантії”, що не примушуватиме Угорщину підтримуватиме плани НАТО з допомоги Україні.

Нещодавно нинішній генсек Єнс Столтенберг повідомив, що в альянсі близькі до узгодження кандидатури Рютте на посаду нового глави НАТО.

У січні з’явилося повідомлення про те, що Рютте може стати новим генеральним секретарем НАТО. Країни, які підтримують його кандидатуру, закулісно працювали над тим, щоб рішення про його призначення ухвалили до літа.

Згодом, у березні, глава уряду Естонії Кая Каллас повідомила, що країна готова підтримати прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО. Каллас зауважила, що Естонія готова підтримати як його кандидатуру, так і кандидатуру президента Румунії Клауса Йоганніса.

Попри те, що Нідерланди і не досягають мети у 2% витрат на оборону, на думку прем’єр-міністерки, сильна сторона Рютте полягає у здатності укладати компроміси.

У квітні стало відомо, що 28 із 32 країн підтримують кандидатуру прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду наступного генсека НАТО.

Варто додати, що у липні 2023 року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.

У селі Бишів на Київщині чоловік силоміць заштовхав шестирічну дівчинку до салону автомобіля, проте дитині вдалось відкрити двері та втекти.

Колишня віцепрезидентка США Камала Гарріс виступила з різкою критикою перших 100 днів президентства Дональда Трампа. Вона заявила, що країна є свідком “масової відмови від найвищих ідеалів Америки” з боку чинного глави держави.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що Сили оборони використовують тактику активної оборони, завдяки чому протягом квітня вдалося відновити 115 позицій.

За даними ЗМІ, посадовці Білого дому невдоволені Стівом Віткоффом – спецпосланцем президента США Дональда Трампа – який веде перемовини від імені адміністрації з Росією та Іраном.

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру чотирьом колаборантам, які катували українських полонених на Луганщині.