СБУ затримала російського агента, який допомагав окупантам захопити Сєвєродонецьк

Зображення: telegram/СБУ

Джерело: СБУ.

Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого агента, який допомагав росіянам захопити Сєвєродонецьк, а потім втік на Закарпаття.

Контррозвідники Служби безпеки провели багатоетапну спецоперацію, яка охопила декілька регіонів України. У результаті комплексних заходів затримано агента ФСБ, який надавав агресору інформацію про локації українських захисників під час боїв за Сєвєродонецьк у 2022 році.

Зловмисник передавав російським окупантам інформацію про укріпрайони, вогневі позиції та блокпости оборонців міста.

Також він намагався виявити й передати росіянам точні координати бойових позицій артилерії ЗСУ, у тому числі реактивних систем залпового вогню “Град”.

Зображення: telegram/СБУ

Отримані відомості ворожий агент надсилав до ФСБ через один з месенджерів у вигляді позначок на електронних картах.

Розвідінформація потрібна була ворогу для здійснення прицільних повітряних ударів по українських об’єктах, а також для підготовки бойових операцій щодо захоплення Сєвєродонецька.

Встановлено, що під час активних бойових дій на території міста фігурант вирішив бути якомога далі від лінії фронту і переїхав до Дніпра.

Там він сподівався побути деякий час і згодом повернутися на Луганщину, де йому обіцяли працевлаштування до “МДБ ЛНР”, яке знаходиться під контролем російських спецслужб.

Щоб отримати “гарантії безпеки” на тимчасово окупованій частині України, зловмисник безуспішно намагався вийти на свого російського «куратора».

Після невдалих спроб нового контакту з ФСБ їхній агент виїхав на Закарпаття. Там він сподівався “залягти на дно” і таким чином уникнути правосуддя за свої злочини проти України.

Втім, контррозвідники СБУ зірвали плани ворожого поплічника – поетапно задокументували його злочинні дії та переміщення і затримали на території регіону.

Зображення: telegram/СБУ

За даними слідства, затриманим виявився мешканець Луганська, колишній студент одного із вищих навчальних закладів МВС України. Ще до початку повномасштабного вторгнення Росії він переїхав до Сєвєродонецька, де його дистанційно завербувала ФСБ.

Під час обшуків у агента виявлено мобільний телефон, який він використовував для комунікації з агресором.

Наразі слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.

У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок обстрілу центру міста керованими авіабомбами зросла. Станом на зараз відомо про 42 поранених.

Росія завдала удару по Харкову двома керованими авіабомбами. Вибухи пролунали близько 11:00 в центральному Шевченківському районі міста. Одна з бомб влучила у підприємство, інша — біля житлового будинку.