СБУ затримала російського агента, який допомагав окупантам захопити Сєвєродонецьк

Зображення: telegram/СБУ

Джерело: СБУ.

Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого агента, який допомагав росіянам захопити Сєвєродонецьк, а потім втік на Закарпаття.

Контррозвідники Служби безпеки провели багатоетапну спецоперацію, яка охопила декілька регіонів України. У результаті комплексних заходів затримано агента ФСБ, який надавав агресору інформацію про локації українських захисників під час боїв за Сєвєродонецьк у 2022 році.

Зловмисник передавав російським окупантам інформацію про укріпрайони, вогневі позиції та блокпости оборонців міста.

Також він намагався виявити й передати росіянам точні координати бойових позицій артилерії ЗСУ, у тому числі реактивних систем залпового вогню “Град”.

Зображення: telegram/СБУ

Отримані відомості ворожий агент надсилав до ФСБ через один з месенджерів у вигляді позначок на електронних картах.

Розвідінформація потрібна була ворогу для здійснення прицільних повітряних ударів по українських об’єктах, а також для підготовки бойових операцій щодо захоплення Сєвєродонецька.

Встановлено, що під час активних бойових дій на території міста фігурант вирішив бути якомога далі від лінії фронту і переїхав до Дніпра.

Там він сподівався побути деякий час і згодом повернутися на Луганщину, де йому обіцяли працевлаштування до “МДБ ЛНР”, яке знаходиться під контролем російських спецслужб.

Щоб отримати “гарантії безпеки” на тимчасово окупованій частині України, зловмисник безуспішно намагався вийти на свого російського «куратора».

Після невдалих спроб нового контакту з ФСБ їхній агент виїхав на Закарпаття. Там він сподівався “залягти на дно” і таким чином уникнути правосуддя за свої злочини проти України.

Втім, контррозвідники СБУ зірвали плани ворожого поплічника – поетапно задокументували його злочинні дії та переміщення і затримали на території регіону.

Зображення: telegram/СБУ

За даними слідства, затриманим виявився мешканець Луганська, колишній студент одного із вищих навчальних закладів МВС України. Ще до початку повномасштабного вторгнення Росії він переїхав до Сєвєродонецька, де його дистанційно завербувала ФСБ.

Під час обшуків у агента виявлено мобільний телефон, який він використовував для комунікації з агресором.

Наразі слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.

Командування 123 бригади територіальної оборони проведе розслідування обставин загибелі командира 186 окремого батальйону Ігоря Гриба, який, як повідомляється, вчинив самогубство під час бойового завдання на Вугледарському напрямку.