«Це те, що ми можемо запропонувати Україні зараз»: прем’єрка Естонії прокоментувала рішення саміту НАТО
Джерело: ERR
Прем’єрка Естонії Кая Каллас заявила, що рішення саміту НАТО про запрошення Україні приєднатися до Альянсу після “виконання умов” – це “стільки, скільки НАТО може нині їй запропонувати”.
“Це стільки, скільки ми можемо запропонувати Україні на даний момент”, – прокоментувала Каллас.
За її словами, для Естонії також є важливим, що у підсумковому комюніке саміту є слово “запрошення” й чітко прописано слово “шлях” – практична дорожня карта для України, як стати членом Північноатлантичного альянсу.
“Що ми можемо зробити для того, щоб покласти край цій війні, то це підтримувати Україну, щоб вона змогла організувати свою власну оборону, щоб вона справді витіснила росіян на їхню територію – це те, що ми можемо зробити”, – резюмувала Каллас.
Нагадаємо, у вівторок, 11 липня, країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський прокоментував сигнали саміту НАТО щодо вступу України у Північноатлантичний альянс.
Натомість міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу.
Своєю чергою, радник США з національної безпеки Джейк Салліван на публічному форумі НАТО сказав, що “американський народ заслуговує на певну подяку”, передало CNN. У такий спосіб він відповів Дар’ї Каленюк, директорці Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.
- На саміті НАТО у Вільнюсі очікується, що лідери G7 оголосять масштабний договір безпеки з Україною. Гарантії безпеки можуть включати оборонне обладнання, навчання та обмін розвідданими.
- Президент України Володимир Зеленський вранці 12 липня прибув на саміт НАТО у Вільнюсі. У межах зустрічі відбудеться інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що 12 липня у Вільнюсі продовжиться робота саміту та анонсував низку зустрічей зі світовими лідерами.
- 9 липня президент США Джо Байден зазначив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Проте, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
Європейський Союз не буде продовжувати “торговельний безвіз” після 5 червня 2025 року, проте пізніше внесе деякі зміни до умов зони вільної торгівлі, затвердженої в межах Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
У межах ініціативи Bring Kids Back UA в Україну повернули ще шістьох українських дітей з тимчасово окупованих територій, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони України евакуаційний бронеавтомобіль “Джура-ЕВАК”, котрий вміщає шість осіб включно із водієм та супроводжуючим бойовим медиком.
США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.
Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.