США вперше розмістять в Японії винищувачі-невидимки F-35

Джерело: Kyodo

4 липня Міністерство оборони США оголосило, що вперше розгорне 48 винищувачів-невидимок F-35A на авіабазі Місава в північно-східній префектурі Японії Аоморі, плануючи зміцнити регіональне стримування зі своїм ключовим союзником.

Винищувачі замінять 36 літаків F-16, які передислокують на авіабазу Штатів Кадена на заміну виведеним з експлуатації літакам серії F-15.

Пентагон заявляв, що на тлі нових викликів безпеці, створених Китаєм, КНДР і РФ, держава модернізовуватиме тактичну американську авіацію протягом наступних кількох років.

Рішення є частиною зусиль щодо подальшого зміцнення американсько-японського альянсу та зміцнення стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, повідомили у відомстві.

Зауважимо, Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.

2 травня Франція та Японія домовилися розпочати офіційні переговори щодо угоди про взаємне розміщення військ, зміцнюючи військову співпрацю на тлі зростання напруженості з боку Китаю та Росії.

Раніше заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Японія повинна відмовитися від територіальних претензій на групу тихоокеанських островів, якщо вона хоче укласти мирний договір з Росією, формально завершуючи Другу світову війну.

Зауваження Медведєва були щодо територіальної прикордонної суперечки між Японією та Росією щодо приналежності Курильських островів.

Також 8 квітня у Кремлі заявили, що військова присутність США в Японії перешкоджає будь-якому мирному договору з Токіо.

Зауважимо, Японія не визнає північні Курильські острови російськими, оскільки вважає їх своєю територією, яку СРСР захопив за підсумками Другої світової війни. Наприкінці квітня 2022 року Японія – вперше з 2003 року – назвала Курильські острови незаконно окупованими Росією.

Поштовхом до цього стало російське вторгнення до України. На шельфі островів є великі запаси вуглеводнів, а також надзвичайно рідкісного металу ренію. Його використовують у ракетній техніці та авіабудуванні.

7 жовтня 2022 року Верховна Рада України заявила, що визнає Курильські острови територією Японії, окупованою Росією. За ухвалення постанови проголосувало 287 нардепів.

Також варто зазначити, що Сили оборони США, Японії, Австралії та Філіппін 7 квітня провели “спільну морську діяльність” в Південнокитайському морі, щоб підтримати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон.

Довідка. F-35 — сім’я малопомітних багатоцільових винищувачів п’ятого покоління, розроблена американською фірмою Lockheed Martin Aeronautics у трьох варіантах: для потреб ВПС США (наземний винищувач — CTOL), для Корпусу морської піхоти США і ВМС Великої Британії (винищувач з укороченим злетом та вертикальним приземленням — STOVL), і для потреб ВМС США (палубний винищувач — CV).

2 серпня 2016 року ВПС США оголосили про готовність винищувачів F-35A 34-ї ескадрильї до бойового застосування.

F-35 має широку номенклатуру озброєнь. Серед них ракети класу повітря-повітря AIM-9 Sidewinder, AIM-132 ASRAAM і AIM-120 AMRAAM, а також крилаті ракети Storm Shadow і AGM-158 JASSM. Входять до номенклатури і кореговані бомби JDAM вагою до 910 кг, кластерні бомби WCMD, керовані авіаційні бомби AGM-154 Joint Standoff Weapon і протитанкові ракети Brimstone.

Максимальна швидкість: близько 1900 км/год. Тривалість польоту: 2,6 год. Максимальне експлуатаційне перевантаження F-35A: +9 G.

Станом на 22:00 суботи, кількість бойових зіткнень на фронті збільшилась до 147.

Україна представить свій “план перемоги” на черговій зустріч із лідерами країн Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн) в Німеччині 12 жовтня, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Американська акторка Енн Гетевей підтвердила, що триває розробка фільму “Щоденники принцеси 3”, перша частина якого вийшла 23 роки тому.

Google випустив нову функцію, яка дозволить користувачам здійснювати пошук в інтернеті, знімаючи відео.

Будівництво кілометрової вежі Джидда в Саудівській Аравії, яка після завершення стане найвищим хмарочосом у світі, відновилося майже через сім років після зупинку робіт через антикорупційну чистку по всьому королівству.