Японія та Камбоджа спільно розміновуватимуть територію України
Джерело: BBC
Японія спільно з Камбоджею проводитимуть роботи з розмінування української території, заявила глава МЗС Японії Йоко Камікава під час візиту до Пномпеня.
Міністерка висловила впевненість у тому, що країна, котра пройшла через такий досвід, зможе зробити істотний внесок у розмінування території України.
Камбоджа вважається одним зі світових лідерів у технологіях розмінування. На території країни, де майже 30 років тривала громадянська війна, було розміщено мільйони мін.
Після закінчення війни у 1998 році країна спільно з Японією проводить роботи з розмінування своєї території.
Україна через 14 місяців після російського вторгнення — до весни минулого року — стала найбільшою замінованою територією світу, зокрема обійшовши за показником Афганістан і Сирію. Майже третина території України (174 000 кв. км), яка побувала в окупації, на той момент була забруднена мінами.
Раніше Японія висловила готовність приєднатися до багатонаціонального проєкту з розмінування територій України.
Ми повідомляли, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
Міжнародні партнери України виділили на проєкти в гуманітарному розмінуванні на 2022-2027 роки понад 700 мільйонів доларів США.
Зокрема, міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ станом на зараз близько 25% території України забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами. Міністр зазначив, що найбільш щільно заміновані деокуповані регіони. Власне стабілізаційні заходи там починаються саме із розмінування.
Додамо, що в березні саперні підрозділи урядових та неурядових операторів обстежили понад 26,5 тис. га земель сільгосппризначення, повернули в господарську експлуатацію – майже 23,5 тис. га. Усього з початку року обстежено 80,3 тис. га земель, з яких повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га.
- Японія офіційно доєдналась до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
- Міністерство охорони здоров’я України отримало від уряду Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA 20 автомобілів та 5 мобільних ультразвукових діагностичних апаратів.
- За результатами домовленості міністра енергетики Германа Галущенка з керівництвом Агентства міжнародного співробітництва Японії, в Україну надійде понад 100 потужних генераторів.
- ЄС надав Україні систему розмінування DOK-ING MV-10. Вона призначена для нейтралізації протипіхотних, протитанкових мін та інших боєприпасів, що не спрацювали.
Колишнього поліцейського з Харківщини засуджено до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна за державну зраду в умовах воєнного стану.
Сьогодні, 29 листопада, на підконтрольну Україні територію повернули тіла 502 полеглих військовослужбовців, повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
На прифронтових територіях України зареєстровано 180 253 компанії, що складає 13% від загальної кількості бізнесів у країні (понад 1,4 млн).
У ніч на 29 листопада Сили оборони України здійснили удар по нафтобазі “Атлас” у Ростовській області Росії, спричинивши пожежу на об’єкті з принаймні двома осередками займання.
Президент України підписав державний бюджет на 2025 рік. У ньому на оборону передбачено 26,3% ВВП або 2,23 трлн грн. Це на 47,6 млрд грн більше, ніж у 2024 році.