Німеччина та Польща запропонували прийняти хворих дітей після масованої атаки РФ

Джерело: Карл Лаутербах/X, Дональд Туск під час пресконференції

Після масованої атаки РФ 8 липня, зокрема по дитячій лікарні “Охматдит”, дві країни запропонували прийняти хворих українських дітей.

Міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах сказав, що його країна “прийме хворих дітей, які цього потребують”.

“Я пообіцяв міністру охорони здоров’я України Віктору Ляшку, що ми приймемо хворих дітей, які цього потребують, у будь-який момент, наступний рейс рятувальників стартує в середу”, – написав він. 

Лаутербах додав, що напад Росії на дитячу лікарню вкотре довів, що “Путін військовий злочинець”.

Також прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві також заявив про готовність допомогти.

“Ми вже маємо досвід безпосередньої медичної допомоги, організованої урядом, включно з операціями там на місці чи прийманням хворих і поранених у Польщі. Тож подумайте, чи ми можемо і в цій справі бути вам допоміжні. Ми зробимо все, що буде в наших силах”, – сказав він.

Нагадаємо, що вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.

Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Станом на вечір 8 липня, внаслідок російської ракетної атаки на дитячу лікарню “Охматдит” у Києві відомо про двох загиблих та понад 50 постраждалих.

Окупанти здійснили артобстріл міста Марганець, що на Дніпропетровщині. Поранені двоє дорослих і дитина.

Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має прийняти “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.

Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.