Німеччина та Польща запропонували прийняти хворих дітей після масованої атаки РФ

Джерело: Карл Лаутербах/X, Дональд Туск під час пресконференції

Після масованої атаки РФ 8 липня, зокрема по дитячій лікарні “Охматдит”, дві країни запропонували прийняти хворих українських дітей.

Міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах сказав, що його країна “прийме хворих дітей, які цього потребують”.

“Я пообіцяв міністру охорони здоров’я України Віктору Ляшку, що ми приймемо хворих дітей, які цього потребують, у будь-який момент, наступний рейс рятувальників стартує в середу”, – написав він. 

Лаутербах додав, що напад Росії на дитячу лікарню вкотре довів, що “Путін військовий злочинець”.

Також прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві також заявив про готовність допомогти.

“Ми вже маємо досвід безпосередньої медичної допомоги, організованої урядом, включно з операціями там на місці чи прийманням хворих і поранених у Польщі. Тож подумайте, чи ми можемо і в цій справі бути вам допоміжні. Ми зробимо все, що буде в наших силах”, – сказав він.

Нагадаємо, що вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.

Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Станом на вечір 8 липня, внаслідок російської ракетної атаки на дитячу лікарню “Охматдит” у Києві відомо про двох загиблих та понад 50 постраждалих.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.