Україна та Данія починають співпрацю у сфері вітрової енергетики
Джерело: Міністерство енергетики України.
Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із надзвичайним та повноважним послом Королівства Данії в Україні Олє Егбергом Міккельсеном. Під час зустрічі сторони обмінялися оригіналами меморандуму про розширення енергетичного партнерства в галузі вітрової генерації, підписаного наприкінці квітня 2023 року в онлайн-режимі .
Також під час зустрічі сторони обговорили напрямки подальшої співпраці щодо реалізації положень меморандуму про розширення енергетичного партнерства в галузі вітрової енергетики.
Перший етап співпраці включатиме прискорене дослідження потенціалу української офшорної вітрової енергетики Світовим банком і Данським технічним університетом (DTU Wind) – до вересня 2023 року.
Крім того, на зустрічі сторони підтвердили наміри спільно працювати над прискоренням енергетичного переходу відповідно до цілей та пріоритетів розвитку енергетики обох країн.
Очільник Міненерго України подякував Данії за підтримку енергетичного сектору України – надану гуманітарну допомогу, а також внесок Королівства до Фонду енергетичної підтримки України, створеного спільно із секретаріатом Енергетичного співтовариства.
Також Герман Галущенко наголосив на ефективній співпраці з данською стороною у реалізації проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури Миколаївщини.
Зокрема, він додав, що енергетична стратегія України до 2050 року передбачає стрімкий розвиток вітрової енергетики, яка має забезпечити децентралізовану та стійку генерацію в майбутньому. І співробітництво з Данією у відповідній сфері відіграє важливу роль для досягнення поставлених цілей.
- У Львівській області найбільша нафтогазовидобувна компанія України “Укрнафта” розпочала буріння нової свердловини.
- На Запоріжжі побудують сучасні електромережі відповідно до меморандуму про співпрацю з французькою компанією EDF International Networks. Після успішної реалізації пілотного проєкту його планується впровадити й в інших регіонах України.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.