Віктор Орбан засудив удар по «Охматдиту», але не згадав про вину Росії
Джерело: Віктор Орбан/Х
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прокоментував удар по Україні 8 липня. Проте він прямо не засудив РФ за цей обстріл. Крім цього, він не назвав Росію винуватцем.
“Вчорашній трагічний і жахливий напад у Києві доводить, що наші побоювання були виправдані: як і можна було передбачити, жорстокість російсько-української війни вийшла на новий рівень. Саме тому 9 днів тому ми розпочали миротворчу місію,” – заявив Орбан.
Політик стверджує, що тільки переговори можуть зупинити кровопролиття.
“Інтенсивність війни, яка зростає, є закликом до світових держав відмовитися від своєї військової політики та натомість створити політику миру, щоб схилити Росію та Україну до припинення вогню та мирних переговорів” – написав прем’єр Угорщини.
- Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
- Внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
- Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори щодо війни Росії проти України. Зокрема його зусилля спрямовані на підрив європейської підтримки України.
- Прем’єр-міністр Угорщини прагне стати посередником у мирних переговорах після того, як виступив проти підтримки Заходом України під час повномасштабного вторгнення Росії.
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.
Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.
Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.