Україна хоче провести другий саміт миру за участю РФ до виборів у США – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.

Ці плани виданню на умовах анонімності повідомив один з українських посадовців.

Кілька офіційних осіб з західних країн-союзників України зауважили, що нову зустріч потрібно буде ретельно організувати, аби вона виправдала очікування.

Водночас кілька офіційних осіб США висловили сумнів, що саміт за участі РФ може відбутись найближчим часом.

“Намагання організувати зустріч до виборів у США вказує на відчуття невідкладності з боку України, оскільки вона стикається з перспективою повернення Дональда Трампа в Білий дім. Ймовірний кандидат у президенти від Республіканської партії хвалився, що покладе край війні до інавгурації в січні, і виступав проти подальшої військової підтримки Києва з боку США”, – зауважили у Bloomberg.

Перший саміт, який відбувся у червні, зібрав понад 90 країн світу та десятки міжнародних організацій. Росію на саміт у Швейцарії не запросили. Кілька країн відправили на захід делегації нижчого рівня. Китай відмовився брати участь у саміті через відсутність РФ, а кілька країн Глобального півдня, попри присутність, відмовились підписувати спільну заяву.

Перший саміт було проведено, аби досягти широкої згоди щодо низки головних принципів, які допоможуть досягти справедливого миру в Україні, перш ніж розпочати прямі перемовини з Росією.

Відтак саміт у Швейцарії був зосереджений на ядерній та продовольчій безпеці та поверненні викрадених українських дітей. Саме щодо цих питань можна розпочати контакт з Кремлем.

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).

Лідер Християнсько-демократичної спілки Фрідріх Мерц буде кандидатом на пост канцлера від опозиційного блоку ХДС/ХСС.

Міністерка з питань міграції та надання притулку Нідерландів Марьолейн Фабер заявила, що уряд у Гаазі хоче оголосити надзвичайний стан, щоб призупинити дію деяких частин закону про надання притулку.