Трамп та Десантіс виступили проти надання Україні касетних боєприпасів
Джерело: The Hill
Колишній президент США Дональд Трамп та губернатор Флориди Рон Десантіс виступили проти надання касетних боєприпасів Україні.
Десантіс, який балотується на пост президента США у 2024 році, напередодні виступив проти рішення адміністрації президента США Джо Байдена надати Україні касетні боєприпаси, приєднавшись до колишнього президента Трампа, який також виступив проти цього кроку.
Ви б підтримали відправку касетних бомб в Україну, як деякі інші кандидати від Республіканської партії, чи ви проти?” – запитав ведучий Хауї Карр у Десантіса в інтерв’ю на “Шоу Хауї Карра”.
У відповідь губернатор Флориди заявив, що не хотів би робити нічого, що призведе до ескалації російсько-української війни.
На уточнювальне запитання ведучого Десантіс відповів, що не відправляв би Україні касетні боєприпаси.
Я думаю, що це, ймовірно, має ризик ескалації. По суті, те, про що я говорив із самого початку, – відсутність зброї, яка могла б призвести до нападів усередині Росії чи ескалації конфлікту. Ми не можемо брати участь у цьому безпосередньо”, – сказав Десантіс.
Цього тижня проти надання касетних боєприпасів Україні виступи також Дональд Трамп. За його словами, надання такого озброєння “тягне нас далі до Третьої світової війни”.
Десантіс також висловив занепокоєння, що відправка зброї в Україну може “зменшити наші власні запаси та перешкодити нам реагувати на надзвичайні ситуації в усьому світі”.
Що, якщо щось станеться в Індо-Тихоокеанському регіоні? Що, ми просто не маємо можливості відповісти? Тому в усьому світі є ціла низка речей, про які ми маємо турбуватися, і я думаю, що Байден ігнорує багато інших загроз”, – сказав Десантіс.
- Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський підтвердив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.
- Міністр оборони США Ллойд Остін обґрунтував рішення Вашингтона щодо постачання касетних боєприпасів Україні. За його словами, це озброєння необхідне українцям, аби захистити свою суверенну територію від російських загарбників.
- Рішення президента США Джо Байдена відправити касетні боєприпаси в Україну розлютило широку групу демократів, які звинувачують його адміністрацію у прийнятті лицемірного рішення, яке поставило під загрозу моральний статус Сполучених Штатів.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.