Президентка Грузії оскаржить закон про іноагентів у Конституційному суді
Джерело: BBC
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі внесла до Конституційного суду позов щодо закону “Про прозорість іноземного впливу”.
За словами парламентського секретаря президента Георгія Мсхіладзе, Зурабішвілі вперше звертається з позовом до Конституційного суду країни.
Зауважується, що закон суперечить 78 статті Конституції Грузії — перехідному положенню про європейську та євроатлантичну інтеграцію країни, яке зобов’язує конституційні органи в межах своїх повноважень вживати всіх заходів для забезпечення повної інтеграції Грузії до ЄС та НАТО.
У позові також оскаржено низку норм закону, якими порушуються гарантовані Конституцією основні права. Президентка цим позовом вимагає призупинення дії цього закону та його остаточного скасування, — заявив Мсхіладзе.
Окрім цього, подати позови до Конституційного суду найближчим часом мають намір й представники неурядового сектору та опозиційні депутати.
3 червня спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про “Про прозорість іноземного впливу”.
28 травня парламент Грузії відкинув зауваження президентки країни Саломе Зурабішвілі, подолав вето глави держави і остаточно затвердив закон про “іноагентів”. За подолання вето президентки проголосували 84 депутати, проти – чотири.
Після чого, у зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.
Зауважимо, у Міністерство закордонних справ Литви викликали посла Грузії після того, як парламент країни остаточно затвердив закон про “іноагентів” (“Про прозорість іноземного впливу”), подолавши вето президентки Саломе Зурабішвілі.
Посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський зазначив, що вступ Грузії до ЄС на сьогодні зупинено. Він оголосив це на дводенній міжнародній конференції в Тбілісі, присвяченій темі “Розширення ЄС – геополітична необхідність і подальші кроки для країн-кандидатів у ЄС”.
Декілька країн ЄС закликали до санкцій проти Грузії, включаючи призупинення безвізового режиму, у відповідь на зухвалу позицію уряду щодо закону про “іноземних агентів”, інспірованого Росією.
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
- 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
- У Грузії на площі Європи у Тбілісі пройшов багатотисячний мітинг проти закону про “іноагентів”.
- До антиурядового протесту з вимогою відкликання закону про “іноагентів” у Тбілісі могли долучитися щонайменше 200 тисяч осіб.
- 21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону про прозорість іноземного впливу, остаточно ухвалений парламентом Грузії у третьому читанні, закликавши грузинську владу скасувати його.
- Сполучені Штати Америки запровадили візові санкції проти десятків громадян Грузії, серед яких депутати грузинського парламенту та урядовці країни, причетні до ухвалення закону “Про іноземний вплив”.
У спецшколі на Вінниччині під час перевірки виявили низку порушень. Зокрема, з’ясувалося, що вихованці закладу сплять на зламаних ліжках, туалет перебуває в аварійному стані, а посада лікаря вакантна вже понад 2 роки.
Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний підтвердив існування таємного українсько-американського штабу у німецькому Вісбадені. У штабі, що став “секретною зброєю” у співпраці зі США, планували операції проти Росії, проводили військові навчання та повідомляли про запити на зброю.
Гендиректора однієї з найстаріших страхових компаній США First American Financial звинуватили в нападі та замаху на вбивство.
Україна готова обнулити мита на товари зі Сполучених Штатів Америки, заявив заступник міністра економіки – торговий представник Тарас Качка.
Щонайменше 27 людей загинули й понад 160 поранені внаслідок обвалу даху в нічному клубі в Санто-Домінго, столиці Домініканської Республіки.