The Guardian: українські біженці ризикують залишитися без даху над головою у Британії

Джерело: The Guardian

Тисячі українських біженців, які прибули до Великої Британії після вторгнення Росії, наражаються на ризик бездомності – за даними Британського Червоного Хреста.

Згідно з повідомленням організації, деякі з них мають проблеми з процедурою захисту, отриманням освіти та продовженням підтримки від осіб, що приймають. Від початку програми Homes for Ukraine у 2022 році понад 9 тисяч із приблизно 20 тисяч сімей, що перебувають у Британії, ризикують залишитися без житла через проблеми з родинними відносинами та доступом до приватного житла.

У звіті “У пошуках безпечного дому” Британський Червоний Хрест вказав, що українські біженці в чотири рази частіше, ніж місцеве населення, наражаються на бездомність.

“Понад два роки тому життя людей в Україні перевернулося з ніг на голову. Вони потребували нашої підтримки та співчуття, і Велика Британія стала безпечним місцем для багатьох тисяч. Але ця безпека не завжди забезпечує стабільність, необхідну людям для відновлення життя. Занадто багато сімей змушені були спати на вулиці або жити в місцях, де вони не відчували себе в безпеці. Це негативно впливає на психічне здоров’я та благополуччя”, – прокоментував виконавчий директор із комунікацій і зовнішніх зв’язків Британського Червоного Хреста Сел Коплі.

Українські біженці в Британії повинні отримати візу. Є дві програми: “Ukraine Family” – для тих, чиї родичі є громадянами Великої Британії або мають дозвіл на постійне проживання там, і спонсорська програма, де українці можуть отримати візи через спонсорів з організацій або приватних осіб, що готові прийняти їх на проживання. Обидві програми діють три роки, і уряд продовжив їх на початку цього року.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.