В Європарламенті офіційно засудили «мирну місію» угорського прем’єра Орбана в Росії

Джерело: сайт парламенту

Європейський парламент офіційно засудив нещодавню “мирну місію” прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана в Росії, наголосивши на необхідності відповідальності Угорщини за ці дії.

У резолюції зазначено, що атака на дитячу лікарню Охматдит, яка сталася одразу після “мирної місії”, свідчить про “недоречність” мирних зусиль Орбана.

Документ було ухвалено 495 голосами “за”, 137 євродепутатів проголосували “проти”, а ще 47 – утрималися.

Ця резолюція є першою офіційною позицією новообраного Європарламенту щодо війни Росії проти України і підтверджує незмінну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Наприклад, міністри закордонних справ країн Європейського Союзу можуть не взяти участь у саміті з закордонних справ, який планує організувати Угорщина 28−29 серпня в Будапешті. Нині Угорщина головує в Раді ЄС, що країна може використовувати для сформування зовнішньополітичного порядку денного блоку.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у Києві зустрівся з президентом Володимиром Зеленським у Києві. У цей час міністр закордонних справ Петер Сіярто провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Зазначимо, що  8 липня, Орбан вирушив з візитом до Китаю, одразу після відвідин російської столиці. У результаті дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід. Варто нагадати, що Віктор Орбан заявив, що припинення вогню могло б прискорити переговори з Росією. Це він сказав на пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Києві.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні заявила, що “миротворчі місії”, які проводить прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, не мають стратегії.

Наприклад, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прокоментував удар по Україні 8 липня. Проте він прямо не засудив РФ за цей обстріл. Крім цього, він не назвав Росію винуватцем.

  • 2 липня до Києва з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Це перший його візит з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Американський мільярдер Ілон Маск давно обіцяв, що протягом наступних тридцяти років людство може заселити Марс. Утім Біолог Келлі та художник Зак Вайнерсміти у книзі “Місто на Марсі: чи можемо ми заселити космос, чи маємо ми заселити космос, і чи справді ми продумали це?” зібрали кілька аргументів проти.

Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.

Китайські медики зробили перші кроки у напрямку нового методу лікування хвороби Альцгеймера. Вони провели операцію, яку називають “цервікальне шунтування”, і спостерігали перспективні результати.

В Японії вперше затримали групу людей за ймовірне порушення закону про авторські права на популярні твори, зокрема фільм “Ґодзілла мінус один” та аніме “Повелитель III”.

В Об’єднаних Арабських Еміратах знайшли тіло Цві Когана, ізраїльсько-молдавського рабина, якого вважали зниклим безвісти з четверга. Інформацію про це підтвердили в офісі прем’єр-міністра Ізраїлю.