На тлі російсько-української війни: Байден дозволив Пентагону направити у Європу декілька тисяч резервістів

Джерело: CNN

13 липня президента США Джо Байден надав дозвіл Пентагону направити до Європи до 3000 військовослужбовців резерву на тлі триваючої російсько-української війни.

Сполучені Штати мають на території Європи понад 100 000 своїх військових. Ця цифра зросла після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

Відповідно до нового дозволу Байдена, направлені резервісти приєднаються операції “Атлантична рішучість”, яка є частиною діючого ротаційного розгортання сил НАТО та її східного флангу.

Нещодавно підписаний виконавчий наказ визначає “Атлантичну рішучість” як операцію на випадок надзвичайних ситуацій, яка надає резервістам ті ж переваги, що й військовослужбовцям на дійсній службі.

Жодні війська США безпосередньо не беруть участі у війні в Україні, оскільки Київ не є членом альянсу НАТО.

Цей крок дає Пентагону ще одну можливість надіслати більше сил для допомоги Європейському командуванню США.

Водночас представник Пентагону повідомив, що відправка резервістів до Європи, імовірно, триватиме близько 6-ти місяців.

Резервісти, ймовірно, працюватимуть у сфері матеріально-технічного забезпечення або в медичних сферах, як-от стоматологія та охорона здоров’я — ролі, які резерви зазвичай виконують більше, ніж військові сили.

З 2014 року збройні сили США розгортаються в Європі в межах “Атлантичної рішучості” для роботи з союзниками та партнерами в регіоні.

Прессекретар Пентагону генерал Патрік Райдер додав, що нове призначення дозволить міноборони США “забезпечувати кращу підтримку системи та підтримувати наші сили”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.