Нарукавні знаки для ЗСУ: Міноборони відроджує українську геральдику

Джерело: Міноборони.
Міністерство оборони України відроджує українську традиційну історичну геральдику.
Над проєктом нового нарукавного знаку працює команда офіцерів з Центрального управління розвитку супроводження матеріального забезпечення ЗСУ (ЦУРСМЗ ЗСУ) та Експертна рада, до якої входять відомі історики, художники й аналітики.
Кожна ідея, ескіз і кінцевий результат – узгоджуються із замовником, тобто, командиром військової частини.
Затверджує погоджений проєкт Головнокомандувач ЗСУ або міністр оборони України, в залежності від підпорядкування.
Відтак, протягом 2022 року затверджено 110 ескізів нарукавних знаків, 61 – бойового прапора. З початку 2023 повністю завершено: 54 проєкти й близько 20 знаходяться на розгляді в Експертній раді.
Головне джерело ідей та натхнення: армія України 1917-1921 років, маловідомі факти, рідкісні територіальні герби тощо.
“Символи перемоги! Саме з ними українське військо йде у бій проти росіян, визволяючи нашу Батьківщину”, – наголосили у Міноборони.
ДОВІДКОВО. Геральдика (гербознавство) – спеціальна історична дисципліна, яка вивчає генезис гербової традиції, явища і події, пов’язані із засвоєнням та функціонуванням гербів, а також супутні документи, що стосуються причин та обставин виникнення, еволюції соціальної ролі та правового статусу гербів.
- 2 липня на тренувальній базі батальйону “Легіон-Д” у Києві відбувся показ та тестування польової форми для жінок-військовослужбовиць.
- У Міністерстві оборони України знову закликали не публікувати інформацію про ситуацію на фронті до офіційних повідомлень від Генштабу та Міноборони, адже через це страждають українські військові.
Посолка Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.
Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.
Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.
Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.