Латвія передає Україні чергову партію автомобілів, конфіскованих у нетверезих водіїв

Джерело: LSM.

Уряд Латвії ухвалив рішення про передачу Україні ще 11 автівок, конфіскованих у п’яних водіїв.

Відтак, 11 автомобілів передадуть військовій адміністрації міста Херсон, Міністерству оборони України, Арбузинській сільраді Миколаївської області, Військово-медичній академії України та Держприкордонслужбі.

Серед конфіскованих автомобілів – Mercedes Benz 2001 року випуску, BMW 535 2006 року, Mazda 3 2007 року та Volvo XC60 2009 року. Загальна приблизна вартість цих 11 автомобілів становить близько 40 тисяч євро.

Начальниця відділу закупівель та державного майна Служби державних доходів Інара Солостея повідомила, що з кожних 100 конфіскованих автомобілів близько 70 відправляють в Україну.

За її інформацією, з березня цього року загалом уряд ухвалив рішення передати Україні вже 151 автомобіль.

З них 117 передано товариству Agendum, яке забезпечує доставлення автомобілів в Україну та їх передачу українським державним установам, покриваючи всі супутні витрати.

Зазначимо, що на початку червня Латвія передала Збройним силам України 66 автомобілів, конфіскованих у водіїв, котрі кермували у нетверезому стані.

Відповідно до закону “Про підтримку цивільного населення України”, транспортні засоби Латвії можуть безоплатно передаватись у власність уряду України з метою сприяння запобіганню наслідкам надзвичайної ситуації, пов’язаної з бойовими діями в Україні та підтримкою українського суспільства. Це один зі способів допомоги Латвії Україні в боротьбі з російською агресією.

Закон дозволяє конфіскувати автомобілі у водіїв, у крові яких міститься понад 1,5 проміле алкоголю. Також кримінальна відповідальність передбачена за керування транспортним засобом або навчання управління транспортним засобом у стані сп’яніння наркотичними, психотропними, токсичними чи іншими  речовинами.

Раніше з ініціативою передати Україні конфісковані автомобілі виступило міністерство фінансів Латвії. Відповідні поправки до закону латвійський парламент ухвалив у лютому.

Міністр фінансів Арвіл Ашераденс зазначив, що від ідеї до втілення минуло більше ніж місяць. До процесу активно долучилися Служба державних доходів, уряд, комісія Сейму з оборони, внутрішніх справ і боротьби з корупцією. Своєю чергою, депутати одностайно підтримали поправки до закону про підтримку цивільного населення України.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.