Резонансний тендер на відновлення «Охматдиту» скасують і проведуть заново
Тендер на відбудову дитячої лікарні “Охматдит” у Києві скасують. Його повторно оголосять уже на платформі Prozorro.
“Я хочу, щоб новий тендер був оголошений якомога швидше. Тому за наступний тиждень ми хочемо створити наглядову раду, яка затвердить критерії учасників, які можуть подаватися”, — сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Він звернувся до правоохоронців щодо компанії, яка претендує на перемогу у відборі «Охматдиту», через сумніви щодо наявності у неї необхідної техніки.
Також вирішено, що благодійний фонд перерахує кошти, зібрані після 8 липня, безпосередньо у скарбницю лікарні.
Ляшко оголосив про створення наглядової ради, щоб контролювати використання коштів. До ради увійдуть шість найбільших благодійників, один представник МОЗ, один представник адміністрації лікарні та представники пацієнтських, антикорупційних та будівельних організацій.
Тендер проведуть через Prozorro. Крім цього, очільник МОЗ планує зібрати найпотужніших будівельників, аби обговорити відновлення корпусів, які не підлягають реконструкції.
Нагадаємо, за даними “Наших грошей”, у попередньому тендері перемогла “Буд-Технолоджі” – третя найдорожча пропозиція серед 14 учасників. Інші учасники, які запропонували ціни від 42 до 286 млн грн, не отримали пояснень.
Після оприлюдненої інформації, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що правоохоронці перевірять тендер на відновлення “Охматдиту”, переможцем якого стала компанія з завищеними цінами.
Удар по “Охматдиту”
Вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу.
Зокрема внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.
Станом на ранок 9 липня на території київської дитячої лікарні “Охматдит” завершили аварійно-рятувальні роботи.
Відновлення лікарні
Міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що Німеччина виділяє Україні 10 мільйонів євро на відновлення київської лікарні “Охматдит”, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.
У Тайвані оголосили про допомогу київській дитячій лікарні “Охматдит” обсягом 200 тисяч доларів. Кошти скерують на закупівлю необхідних лікарні медичних матеріалів.
За 2 години 50 хвилин на потреби дитячої лікарні “Охматдит” українці зібрали 114 млн гривень. Кошти зібрані UNITED24 та monobank, а також українськими, міжнародними бізнесами, українцями та донорами з різних країн.
- Дитяча лікарня “Охматдит” частково відновила свою діяльність після російської ракетної атаки 8 липня.
- У Києві біля руїн “Охматдиту” провели реквієм за загиблими внаслідок російського удару по лікарні.
- Станом на 10 липня спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України проаналізували понад 30 частин та уламків ракети, якою російські війська вдарили по Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит”.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.