Росія посилює антизахідну риторику на ТОТ в річницю ядерного бомбардування Японії – ЦНС

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що Кремль використовує як зброю будь-який привід й спекулює на кожній трагедії аби виховати ненависть до навколишнього світу.

Так, зокрема до річниці атомного бомбардування Японії в часи Другої світової, а саме атаки на Хіросіма й Нагасакі, окупанти на тимчасово захоплених територіях проводять пропагандистські уроки сповнені антизахідної риторики.

Цинічним є те, що на цих уроках дітям розповідають про те, що сучасна РФ нібито є жертвою агресії Заходу. Пропагандисти проводили паралель між трагічними подіями тих часів й нинішньою війною, яку розв’язав Кремль і який сам постійно погрожує ядерними атаками іншим державам, – наголосили у повідомленні.

У ЦНС попередили, що кожен вчитель-пропагандист, який виховує українських дітей в дусі російської пропаганди не уникне покарання після неодмінної деокупації територій. Повідомити про ворога можна за посиланням.

Нагадаємо, що 30 липня, міноборони РФ оголосило про початок навчань військово-морського флоту, масштаб яких може стати безпрецедентним в історії країни-агресорки.

Зазначається, що у російських маневрах візьмуть участь близько 300 надводних кораблів та катерів, човнів та суден забезпечення, 50 літальних апаратів, понад 200 одиниць військової та спеціальної техніки, а також понад 20 тисяч солдатів та цивільних.

Раніше ми повідомляли, що більш як третина громадян РФ виправдовує гіпотетичне застосування ядерної зброї у війні проти України.

Соціологи з’ясували, що 10% росіян абсолютно підтримують ядерний удар, тоді як ще 24% переважно підтримують і вважають за доцільне. Зауважується, що частка прихильників ядерної ескалації збільшилася на 5% за рік, і стала рекордною за весь час війни.

Проти використання ядерної зброї виступає 52%, проте їхня частка знижується: у квітні 2023 року таких було 56%.

Тоді як загалом більшість росіян (77%) підтримують повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Однак, половина респондентів підтримує просування “мирних переговорів”.

Не підтримують вторгнення 16%, натомість ще 8% не можуть визначитися.

Проте, 66% опитаних росіян вважає, що їхня країна платить занадто високу ціну за вторгнення.

Зауважмо, 20 червня глава Росії Володимир Путін вкотре заявив, що Кремль обмірковує можливі зміни своєї доктрини ядерної зброї.

Нині існуюча доктрина передбачає, що Росія може застосувати таке озброєння у відповідь на ядерний удар або у разі нападу, що становить загрозу існуванню держави.

Однак, з початку повномасштабної війни проти України деякі російські військові аналітики виступали за те, що Росія має знизити поріг для використання ядерної зброї. Тоді Путін зазначав, що в РФ немає потреби завдавати превентивного ядерного удару.

11 червня Росія заявила, що її війська почали другий етап навчань з відпрацювання розгортання тактичної ядерної зброї разом із білоруськими військами.

Вже 12 червня в РФ повідомили, що солдати та моряки з її північного Ленінградського військового округу РФ, що межує з членами НАТО Норвегією, Фінляндією, Польщею, Естонією, Латвією та Литвою, брали участь у навчаннях з розгортання тактичної ядерної зброї.

Окрім того, з початку повномасштабного вторгнення в Україну, глава Росії Володимир Путін неодноразово заявляв, що Москва “залишає за собою право використовувати ядерну зброю”.

Варто нагадати, міністерство оборони Росії заявило, що за дорученням президента РФ Володимира Путіна “найближчим часом” проведе навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.

Додамо, заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував ймовірність загрози – зокрема ядерної – з боку Білорусі.

Жорін наголосив, що де-факто Білорусь є учасником російсько-української війни від початку повномасштабного вторгнення.

Особливого військового потенціалу там немає, тому цю область рф використовують для розміщення техніки й військових об’єктів, для обстрілів та як ще один напрямок дестабілізації ситуації на кордоні з Україною, – зауважив військовий.

Водночас він наголосив, що не варто забувати про те, “з ким маємо справу”, і не варто відкидати той факт, що і Росія, і Білорусь можуть застосувати ядерну зброю.

Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).

Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.

Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.

Головне управління розвідки повідомило, що війська КНДР незабаром можуть взяти безпосередню участь у боях.

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.