У Венесуелі видали судовий ордер на арешт лідера опозиції

Джерело: Reuters

Генеральна прокуратура Венесуели оголосила про видачу судового ордера на арешт лідера опозиції Едмундо Гонсалеса, якого звинувачують у змові та інших злочинах на тлі суперечок щодо результатів виборів у липні, де він змагався з президентом Ніколасом Мадуро.

Генеральний прокурор Тарек Сааб надав Reuters фотографію ордера через Телеограм, що вказує на серйозну ескалацію репресій уряду Мадуро проти опозиції після спірних виборів. За офіційними даними, Мадуро переміг, набравши трохи більш ніж половину голосів, однак опозиція стверджує, що саме Гонсалес здобув переконливу перемогу.

Фото: Reuters

Рішення про видачу ордера на арешт ухвалили після численних заяв урядовців про необхідність ув’язнення Гонсалеса та інших опозиційних лідерів. Мадуро, виступаючи на державному телебаченні, висловив обурення тим, що Гонсалес не визнає законів країни.

Опозиція та деякі міжнародні організації, включаючи групу експертів ООН, висловили сумніви щодо прозорості виборів, вимагаючи публікації повних результатів. Водночас Гонсалес відмовився коментувати ситуацію, очікуючи офіційного повідомлення про ордер.

Опозиційна лідерка Марія Коріна Мачадо засудила урядові дії, заявивши, що це лише підвищить підтримку Гонсалеса серед венесуельців та міжнародної спільноти.

Видача ордера супроводжується продовженням репресій проти опозиції, включаючи арешти та кримінальні розслідування. Протести після виборів призвели до численних жертв і затримань.

Крім того, США підготували санкції проти близько 60 венесуельських урядовців і членів їхніх сімей, у відповідь на дії уряду після виборів.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.